Ana Sayfa Gündem Kesintisiz İletişim İçin Hazırlıklar Tamamlandı

Kesintisiz İletişim İçin Hazırlıklar Tamamlandı

0

16 Nisan referandum günü iletişimde herhangi bir kesintinin yaşanmaması için BTK tarafından tüm hazırlıkların tamamlandığı açıklandı. 

16 Nisan günü uzun zamandır beklenen ve çeşitli tartışmalara neden olan referandum sürecinin esmen başlaması bekleniyor. Bu günde çeşitli önlemler alınmaya devam ediyor. Herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için iletişim noktalarındaki tüm sorunlar çözülmeye başlandı. Bilgi Teknolojileri Kurumu tarafından iletişim sorununda tüm aksaklıkları ortadan kaldıracak bir sistem düzenlendi ve bu sistem ile birlikte artık referandum günü kesinti yaşanmaması planlanıyor. 

Bilgi Teknolojileri Kurumunun referandum günü olan pazar günü kesintisiz bir şekilde tüm gün çalışmaları bekleniyor. Telefon operatör merkezleri ile yapılan görüşmeler sonrasında kritik olabilecek sorunların çözümü için personel sayısının bugünden geçerli olmak üzere referandum sonuna kadar iki katına çıkarılmasına karar verildi. Bu süreçte operatör çalışanları da referandum süreci hakkında sürekli olarak bilgi verecekler. Bilgi alışverişinin hızlı bir şekilde sağlanacağı açıklanırken güvenlik tedbirleri de alınacak. İletişimi kesmeye, halkı kaosa sürüklemeye ve bu şekilde referandum sürecini gölgelemeye çalışacak olan kişilerin kötü emellerinin de püskürtülmesi amaçlanıyor. 

Sistemler üzerinde meydana gelen hataların en az seviyeye indirilmesi planlanıyor. Ancak bu süreçte yeni sorunlara da yol açmamak için herhangi bir değişikliğe gidilmemesi planlanıyor. Bu süreç içerisinde üçüncü taraflarla sağlanacak olan erişim kontrolleri aktif bir şekilde devam edecek. Bu sayede iletişimin referandum günü kesintisiz bir şekilde sağlanması için tüm önlemler öncesinde alınmış oldu. 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version