Güneydoğu’da İstihdam Rüzgârı Esiyor

Güneydoğu’da İstihdam Rüzgârı Esiyor

Bakanlıkların sunduğu avantajlardan faydalanmak isteyenler Güneydoğu’ya akın ediyor.Yıllardır ekonomik sıkıntı ve terör problemi ile savaşan Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki iller için yatırımcılara sunulan pozitif ayrımcılık şimdiden istihdam rüzgarlarının esmesine neden oluyor. Türkiye ekonomisinin büyümesine ve kalkınmasına destek vermek isteyen yatırımcı ve üreticiye desteklerini esirgemeyen Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı tarafından sunulan avantajları değerlendirmek isteyen çok sayıda iş adamı bölgedeki imkanları daha yakından inceleyebilmek için bölgeye sık sık gezi düzenleyerek incelemelerde bulunuyor. Cazibe Merkezleri Programı kapsamında devlet tarafından yatırımcı ve üreticilere sunulan yatırım ve sıfır faizli kredi fırsatı sayesinde Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman ve Mardin gibi illerdeki Organize Sanayi Bölgelerine ilgi her geçen gün artıyor.

1500’ün Üzerinde Müracaat

Karacadağ Kalkınma Ajansı yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre, teşviklerden yararlanmak isteyen iş adamları özellikle ayakkabıcılık, tekstil, imalat ve çağrı merkezlerine yönelik yatırımlar için yoğun çalışma içerisine girdi. Ajanstan alınan bilgilere göre proje kapsamında sadece Diyarbakır ve Şanlıurfa için 1500’ün üzerinde yatırımcı müracaatta bulundu.

Ciddi Büyümeye Yaşanacak

Her bakanlığın proje kapsamında işsizliğin istihdama dönüştürülmesi için ayrı ayrı yatırım fırsatları sunduğunu bu çalışmaların son dönemde ciddi bir ekonomik büyümeye de neden olacağını belirten Tüm Sanayiciler ve İş adamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar Doğan, Güneydoğu’daki kampanyaların çok güzel hayata geçirildiğini, istihdam alanında yapılan bu çalışmaların çok önemli olduğunu, bakanlıkların kampanyalarının işverene ciddi bir şekilde güç verdiğini söyledi.

İstihdam Rüzgârı

Cazibe Merkezleri Programı kapsamında sanayide ciddi bir hareketliliğin yaşandığını belirten Doğan, hazır giyim, tekstil, plastik ve metal gibi alanlara çok yoğun bir rağbet yaşandığını ve yatırımların istihdamda ciddi bir artış yaşanmasına neden olduğunu söyledi.Cazibe Merkezleri Programı yatırımcı teşvik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!