Bu sezon bereketli bir sezon geçiren balıkçılar için büyük gün yarından itibaren başlıyor. Kış aylarında satışların yoğun olduğunu denizlerin de balık açısından zengin olduğunu belirten balıkçılar geçen sezonun hem balıkçı hem satıcı hem de komisyoncular için iyi bir balık sezonu olduğunu herkesin iyi paralar kazandığını söyledi. Kazancın süreklilik arz etmesi için avlanma yasağına uyulması gerektiğinin altını çizen Su Ürünleri Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özkaya, balıkçıların bu konuda hassas davrandıklarını yasaklara uyulmaması durumunda caydırıcı cezaların geçerli olduğunu söyledi. Avlanma yasağının olduğu süreçte avlanmanın çok büyük sıkıntılara sebep olabileceğini ve balık sürülerinin büyümesine engel olacağını belirten Özkaya, bu konunun hassas olduğunu hatırlattı.

Süre Uzatılması Talep Edilmedi

Balıkçıların her yıl av yasağı başlamadan önce sürenin biraz daha uzatılması için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına başvuru yapıldığını belirten Özkaya, bu yıl böyle bir başvuru yapılmamasının sebebinin sezonun iyi geçmesi olduğunu söyledi. Sezon iyi geçince balıkçılardan da sürenin uzatılması için bir talep gelmediğini belirten Özkaya, balıkçıların geçtiğimiz sezondan memnun olduğunu gelecek sezondan da aynı performansı beklediklerini söyledi.

Palamutta Rekor Kırıldı

Bu sezonun en popüler balığının palamut olduğunu palamut açısından çok bereketli bir yıl geçirildiğini söyleyen Özkaya, hamsinin ise diğer yıllara nazaran daha az olduğunu söyledi. Yarından itibaren av yasağının başlayacağını hatırlatan Özkaya, yasağın başlaması ile birlikte gırgır ve trol yöntemi ile avlanan balıkçıların dinlenme sürecine gireceğini ve yeni sezona dair hazırların başlayacağını söyledi. Özkaya av yasağında balıkçıların yasağa uymalarının kendileri açısından çok önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın