Referandum Sonrası İlaç Meseleleri Çözülecek

0

Sağlık Bakanlığı tarafından referandum sonrasında kanser hastalarının yaşadığı ilaç sorunlarının çözüme kavuşturulması amaçlanırken bu süreç içerisinde meselenin çözüme kavuşturulması amaçlanıyor. 

Kanser ilaçlarının kanser hastalarını maddi açıdan son derece zorladığı için bu konuda çeşitli önlemlerin alınmasına karar verilmişti. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamalarda kanser hastalarının ilaç masraflarının devlet tarafından ödeneceği müjdesini vermişti. Bu müjde sonrasında kanser hastalarının hastalıkla mücadele sırasında maddi açıdan herhangi bir sıkıntı yaşamayacakları ortaya çıktı. 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ yapmış olduğu açıklamalarda kanser hastalarının bazı ilaçlarının geri ödeme kapsamında yer almadığı öğrenildi. Bu yüzden Türkiye’de farklı etkileri bulunan 966 adet kanser ilacı olduğu tespit edildi. Bu ilaçların neredeyse tamamını devlet öderken bunun dışında 16 ilaç olduğu tespit edildi. Bu 16 ilaç Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından herhangi bir şekilde ödenmiyor. Bunun üzerine kanser hastalarının maddi açıdan zorlandıkları ve bazı ilaçlarını alamadıkları öğrenilmişti. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda 16 Nisan referandum sürecinden sonra durum hakkında harekete geçilmesi planlanıyor. 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yapılan açıklamalar sonrasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklamalarda değerlendirildi. Darbe girişiminin kontrollü darbe olduğunu savunmuştu. Bu konu hakkında yaptığı açıklamalarda ‘Türkiye’nin şimdiye kadar yaşadığı en kanlı darbe girişimi olduğunu gördük. Buna rağmen kontrollü darbe olduğunun söylenmesi Türk milletine hakaret olur’ ifadelerini kullandı. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın