Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında referandumun ardından borcu olan vatandaşların borçlarını azaltmadan taksitle ödeme yoluna gidecekleri müjdesini verdi. 

Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal borcu olan vatandaşlara büyük müjdeler verdi. Bu süreç içerisinde referandumun beklendiğini ve 16 Nisan sonrasındaki dönem içerisinde Türkiye ekonomisinde önemli bir rahatlama hedeflendiği için borçlularında bu durumdan olumlu anlamda etkilenecekleri müjdesini verdi. Son dönemlerde faiz oranlarında meydana gelen düşüş, kurdaki hareketliliğin sona ermesi, Türkiye’ye gelecek olan sermaye oranında ciddi bir artışın yaşanması piyasaların tekrar harekete geçmesini sağlayacak. 

Olumlu bir tablonun ortaya çıkması ve hedeflerin tamamen gerçekleştirilmesi için referandum sonrasında evet oyunun çıkmasının önemli bir kıstas olduğunu tekrar dile getirmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Referandum sonrasındaki süreç içerisinde en çok konuşulan konunun ekonomi olacağını vurgulayan Maliye Bakanı bu durumda ekonomik çalışmalarda önemli reformların olacağını da bir kez daha gündeme getirdi. Yapısal anlamda hazırlanmış olan bütçenin dengesinin bozulmadan daha olumlu bir tablo için harekete geçileceğini belirtirken vatandaşlara da bu konu hakkında bazı müjdeler verdi. 

Daha önceki dönemlerde gerçekleştirilen yapılandırma çalışmalarında vergi incelemeleri, matrah artırımı gibi bazı önlemler alınmıştı. Yeni sistemde böyle kısıtlamalara gidilmeden sadece borçlu olunmasının yeterli olduğu ifade edilmiş oldu. Vatandaşların mevcut durumda bulunan borçlarında herhangi bir azaltmaya gidilmeden taksitli bir şekilde ödenmesine karar verilecek. Son zamanlarda yapılan kafa karıştırıcı açıklamaların doğru olmadığı ifade edilirken borcu olanların bu durumdan yararlanabileceğini açıkladı. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın