Advert Advert Advert

EPDK’dan Ceza Yağdı!

EPDK’dan Ceza Yağdı!
EPDK’dan Ceza Yağdı! -

EPDK 3 şirkete toplam 490 bin lira ceza kesti.

Son günlerde yaptığı düzenlemeler sayesinde sektörde tam bir güven ortamı oluşturmaya çalışan Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’ndan (EPDK) bu kapsamda yeni bir uygulama geldi. Sektörde faaliyet gösteren ancak yeterli şartlara haiz olmayan şirketler hakkında keskin kararlar uygulayan EPDK doğalgaz ve dağıtım şirketlerinin işlerini en iyi şekilde yapmaları için caydırıcı cezalar uygulayarak sistemin güvenli bir şekilde işlemesi için çaba sarf ediyor. Gereken durumlarda doğalgaz dağıtım ve akaryakıt şirketlerine kayyum atanabileceği ve kayyum atanmasının ardından lisans iptalinin yaşanabileceği açıklamasını yapan EPDK çalışma şartlarında hassasiyet göstermeyen şirketler için katı uygulamalarında ısrarcı olacağa benziyor. Resmî gazetenin günkü sayısında yayımlanan ilana göre EPDK 3 akaryakıt şirketine toplamda 490 bin Türk Lirası tutarına ulaşan ceza verilmesine karar verdi.

Ceza İçin Farklı Sebepler

Resmi gazetede yayımlanan ilana göre 3 akaryakıt şirketine otomasyon sistemine müdahale edilmesi, akaryakıt istasyonunda gizli tank bulundurulması, otomasyon sisteminin çalışmaması, marker seviyesinin geçersiz olması, akaryakıt istasyonunda petrol türevi organik sıvı ve bitkisel yağ karışımından oluşan ya da akaryakıt tanımına uymayan ürün ikmal edilmesi, gizli düzenek tertip edilmesi, yeniden satış amacı ile akaryakıt satılması ve lisansa esas teşkil eden belgelerde yetkili kurumlarca belirlenen kriterlere aykırı sabit ya da seyyar tank bulunması gibi sebepler belirtilerek ceza kesilmesine karar verildi.

Yazılı Savunma İstendi

Resmî gazetede yayımlanan ilana göre 3 şirkete toplamda 490 bin lira ceza kesilmesine karar verildi. Bunun yanı sıra EPDK benzer sebepler ile ceza kesilen 4 şirketin yazılı savunma yapmasını isterken bir şirketin de dağıtıcı lisansının iptal edilmesine karar verdi.

Resmî gazete EPDK akaryakıt istasyonu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!