Ana SayfaEkonomiEPDK Personel Alımı Yapacak

EPDK Personel Alımı Yapacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji sektöründe güvenilir bir ortam oluşturmak için çalışmalarını son hızla devam ettiren Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından resmî gazetede yayımlanan ilana göre kuruma yeni personel alımı yapılacak. Yaptığı çalışmalar ile ülke gündemi önemli bir yere sahip olan ve kuralları uymayan, gerekli şartları yerine getirmeyen doğalgaz dağıtım şirketlerine ve akaryakıt istasyonlarına caydırıcı ceza kesmesi ile gündeme gelen EPDK yeni personel alımı sayesinde işlemlerin daha hızlı ve kontrollü yürütüleceğinin izlenimi veriyor. Resmî gazetede yayımlanan ilana göre kuruma 20 adet enerji uzman yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. Kurumda çalışmak isteyen adayların enerji uzman yardımcılığı sınavına girebilmeleri için ilgili fakültenin 4 yıllık bölümünden mezun olmaları ve Temmuz 2015 ve Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) belirtilen puan türlerinde 80 ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor.

Başvurular Nisan’da

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre enerji uzman yardımcılığı pozisyonu için sınav başvuru tarihleri 17 ila 24 Nisan arasında elektronik ortamdan yapılacak. Giriş sınavı ise 22 ila 26 Mayıs tarihleri arasında sözlü olarak gerçekleştirilecek ve boş bulunan 20 kişilik kadronun 4 katı kadar aday sınava çağrılacak.

Başvuru Alanları

EPDK tarafından yapılan açıklamaya göre enerji uzman yardımcılığı kadrosu için başvuracak adayların elektrik mühendisliği, mekatronik mühendisliği, elektromekanik mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, harita mühendisliği, petrol ve doğalgaz mühendisliği, endüstri mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri mühendisliği, geomatik mühendisliği, işletme, hukuk, iktisat, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler ve maliye öğrenim dallarından mezun olması gerekiyor. Pozisyon için başvuracak adayların başvuru tarihlerine dikkat etmesi ve gereklilikleri yerine getirilmesi kurum tarafından hatırlatıldı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.