Advert Advert Advert

Gişelerin Kalkacağı Tarih Belli Oldu

 Gişelerin Kalkacağı Tarih Belli Oldu
 Gişelerin Kalkacağı Tarih Belli Oldu -

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamaların arsından 15 Temmuz Şehitler köprüsü üzerindeki gişelerin 15 Temmuz tarihinde tamamen kaldırılacağı belirtildi

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamaların arsından 15 Temmuz Şehitler köprüsü üzerindeki gişelerin 15 Temmuz tarihinde tamamen kaldırılacağı belirtildi. 

Bir süre önce yapılan açıklamaların ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde bulunan ücretli geçiş gişelerinin kaldırılacağı müjdesi verilmişti. Her gün binlerce aracın geçiş yaptığı köprü üzerindeki gişelerin tam olarak ne zaman kaldırılacağı merak konusu haline gelmişti. Bunun ardından Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan düzenlemiş olduğu bir toplantı sonrasında konu hakkında detay verdi. 

Yapmış olduğu açıklamalarda 20 Nisan tarihinde serbest geçişin sağlanması için harekete geçileceğini ve sonrasında çalışmaların tamamen 15 Temmuz tarihinde sonlandırılacağını belirtti. 15 Temmuz Şehitler gününde planlandığı gibi geçişlerin serbest hale getirilmesi planlanıyor. Köprü üzerinde toplam 8 gişenin olduğu tespit edildi. Gişelerin tamamen kaldırılması sonrasında köprüye gelen vatandaşların herhangi bir sıkıntı yaşamadan geçişleri sağlanacak. Yapılacak yeni düzenlemenin aynı zamanda trafik hızını da olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. İstanbul'da artan araç sayısı ve nüfus ile birlikte trafik önemli bir sorun haline gelmişken köprü gişelerinin kaldırılması trafiğe de bir çözüm olarak düşünüldü. 

15 Temmuz Şehitler gününde uzun süredir planlanan serbest geçiş sisteminin hayata geçirilmesi beklenirken bu süreç içerisinde insanların gişelerde yaşadıkları yığılmalar tamamen tarihe karışacak. Hızlı bir şekilde Avrupa ile Asya'yı birbirine bağlayan bu köprüden geçişler sağlanacak. Bu durumdan vatandaşlarında son derece memnun oldukları ortaya çıktı. 

ulaştırma bakanı ahmet arslan şehitler köprüsü gişeler kalkacak 15 temmuz tarihinde serbest geçiş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Akbank, Dijital İletişim Yöneticisi Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!
Yapı Kredi Bankası, Risk İzleme Uzmanı Alımı Yapacak!