Aliağa Belediyesi, kira ihalesi için şartları açıkladı. Kira İhalesi 27 Nisanda düzenlenecek.

İhaleye konu olan taşınmazın Bozköy Mahallesi’nde olduğu ifade edilen açıklamada, söz konusu tarlanın 3 yıllık olarak kiralanacağı kaydedildi. Kiralama ihalesinin açık teklif yöntemiyle yapılacağını duyuran Aliağa Belediyesi, ihale tarihi için 27 Nisan dedi. Saat 14.10’da başlayacağı ilan edilen ihale encümen toplantı salonunda düzenlenecek. Kiralama ihalesine katılmak isteyenler ifade edilen gün, saat ve yerde bir araya gelecek.

Aliağa Belediyesi kiralama ihalesine konu olan taşınmazın üç bin 690 metrekare olduğunu, söz konusu taşınmaza verilecek geçici teminat bedelinin 4.272,13 lira olacağını bildirdi. Taşınmazın senelik muhammen bedelininse 47.478,16 lira olduğu ifade edildi. Kiralama ihalesine konu olan arsa Bozköy Mahallesi, 929 ada numarasına sahip!

Aliağa Belediyesi, kiralama ihalesine katılmak isteyenlerde şu şartların aranacağını kaydetti. Yurt içerisinde tebligatın gönderilmesi için adres belirtmeleri, ihaleye vekâleten katılıyorsa noter tasdiki olan vekalet ve imza sirkülerinin komisyona sunulması, mevzuata uygun yazılı teklifin verilmesi, ihaleye konu olan belgelerin alındığına dair belgenin verilmesi gibi şartlar sıralandı. İhale şartnamesinin Emlak ve İstimlak Müdürlüğü bünyesinden alınabileceği ifade edilen açıklamada, şartname bedeli ise 20 lira olarak kaydedildi. Söz konusu belgelerse en geç 27 Nisan tarihinde, saat 12.30’a kadar temin edilmeli denildi.

Sözleşme giderleri hakkında da bilgi veren açıklama, sözleşmeden kaynaklanacak ve taahhüde dair bütün vergi, resim ve harç giderlerinin kiracıya ait olduğunu bildirdi. İhale hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenlerin şartnameyi incelemesi veya Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne gelerek bilgi alabileceği de açıklamada yer aldı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın