Ana SayfaEkonomiEsnafa Güzel Haber Başbakandan Geldi!

Esnafa Güzel Haber Başbakandan Geldi!
E

-

 Başbakan Davutoğlu, Ankara’daki terör saldırısı sebebiyle zarar gören esnafın yanında olduklarını dile getirdi. Aynı şekilde Doğu ve Güneydoğu’da da terör sebebiyle mağdur olan esnafların yanında olduklarını ve zararların tazmini için gereken çalışmaları yapacaklarını dile getirdi.

Hükümet Esnafa Verdiği Sözlerini Bir Bir Yerine Getiriyor

Hükümet ile esnafların dayanışma konusunda ortak hareket ettiklerine değinen Davutoğlu, 1 Kasım seçimlerinden bugüne kadar vaat edilenlerin yüzde 85 inin gerçekleştirildiğini, esnafa 100 bin liraya kadar kredi imkanı tanıdıklarını ve yine esnafa 30 bin TL faizsiz kredi vermek için düğmeye bastıklarını belirtti. Öte yandan AVM’lerin esnafı ezmemesi  için alış veriş merkezlerinin esnafa yer tahsis etme zorunluluğu bulunduğunu söyledi. Başbakan Davutoğlu, esnaflar için yapılan çalışmalara değinerek, çalışan esnaf için Bağ-kur kesintisinin kaldırıldığını, 10 işçi çalıştıran işyerlerinde sigortada indirim imkanından yararlanılabileceğini, bu çalışmalarla esnafı ayakta tutmaya çalıştıklarını dile getirdi. Ben de bir esnaf çocuğuyum diyen Davutoğlu, hükümetin esnaf ve zanaatkarların daima yanında olacağını söyledi. Terör saldırılarından önemli ölçüde etkilenen esnaflara ithafen, tüm bölgelerde emniyet güçleri tarafından güvenlik önlemlerinin alındığını, esnafın gönlünün rahat etmesini istediklerini belirtti.

Başbakan Davutoğlu’nun  TESK’te yaptığı açıklamalar arasında Ankara’daki saldırı ve dokunulmazlık konuları da vardı. Davutoğlu “eröristleri adalete teslim etmek için de yoğun bir çaba içindeyiz. Terör ağı da tespit edildi. Çok sayıda gözaltılar gerçekleştirildi. Halkımızın ülkesine, şehrine güvenmesi gerekir.” Şeklinde konuştu.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol