Referandum Sonrası Dolar Ne Oldu?

Referandum Sonrası Dolar Ne Oldu?

Referandum sonuçlarından evet yanıtının çıkmasının ardından uluslararası piyasalarda doların gerilemeye başladığı tespit edildi.Referandum sonuçlarından evet yanıtının çıkmasının ardından uluslararası piyasalarda doların gerilemeye başladığı tespit edildi. 

Uzun bir süredir referandum sonuçlarının ne olacağı merak konusu haline gelmişti. Türkiye ekonomisinin referandum sonrasında rahatlayacağı, dövizlerin değer kaybı yaşayacağı ve bir süredir kayıp vere Türk lirasının değer kazanacağı iddia edilmişti. Bunun ardından referandum sonrasında dolar fiyatları en çok merak edilen ayrıntılardan birisi haline geldi. 

Dün itibariyle referandum seçimleri yapıldı. Resmi olmayan sonuçların ortaya çıkması ile birlikte dolar değer kaybetmeye başladı. Piyasalarda doların düşmesi dikkat çekerken bu süreç içerisinde sonucun evet çıkması halinde doların akıbeti merak konusu haline geldi. Dün akşam açıklanan sonuçların ardından yeni sistem halk tarafından küçük bir farkla olmasına rağmen kabul gördü. Uluslararası piyasalarda  işlem gören doların referandum sonuçlarına göre düşmeye başladığı tespit edildi. Dolar Cuma günü işlem gününün son dakikasına kadar 3.7220 seviyelerinde günü tamamlamıştı. Bunun ardından referandum sonuçlarının belirlenmesi üzerine işlem gören dolar gerilemeye başladı. Dolar son olarak 3.62 seviyelerine kadar geriledi. 

İlerleyen günlerde piyasalarda doların biraz daha düşüş kaydetmesi beklenirken gelecek günlerde ABD ve Avrupa ülkelerinde Paskalya bayramının kutlanacak olmasından dolayı piyasaların kapalı olacağı açıklandı. Resmi olmayan sonuçların açıklanmasının ardından başkanlık sistemi için evet oylarının yüzde 51.3 seviyelerinde gerçekleştiği açıklanmıştı. Piyasalarda doların etkisinin ilerleyen günlerde biraz daha kaybetmesi bekleniyor. referandum sonuçları dolar dolar fiyaatları dolar düştü evet yanıtı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!