Referandum sonuçlarının ortaya çıkmasının ardından Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Türkiye’de istikrarlı bir dönemin ortaya çıkacağı açıklamasını yaptı. 

Uzun zamandır tartışılan referandum seçimlerinin dün sona ermesinin ardından Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konu hakkında bir açıklama yaptı. Bu açıklamalar çerçevesinde seçim sonuçlarını değerlendirirken ekonomiye dair bazı açıklamalarda bulundu. Referandum sonuçlarından evet sonucunun çıkması üzerine yeni sistemin ekonomi üzerinde bir istikrar sağlanacağını gündeme getirdi. 

Mehmet Şimşek yapmış olduğu açıklamalarda ‘istemimizde değişen bir durum olmayacak. Demokrasimiz kazanmış oldu. Ancak bu süreç içerisinde istikrar reformlarla birlikte desteklendiği sürece refah olur’ sistemi gündeme getirdi. Türkiye’nin artık istikrarlı bir ülke konumuna geleceği belirtildi. Yeni anayasa değişikliğinin yönetimde bazı faydalarının olduğunu gündeme getirdi. Bu süreç içerisinde ilk olarak yönetimde istikrar sağlanacağı, ekonomik krizlerin ortadan kaldırılacağı ve demokrasinin herhangi bir şekilde kesintiye uğramayacağı gündeme getirilmeye başlandı. Daha önceki sistemde iki başlılık ortaya çıktığı için bu süreç içerisinde iki başlı sistemin ortadan tamamen kaldırılması planlanıyor. 

Yeni sistemin ekonomiye nasıl bir katkı sağlayacağı merak konusu haline gelirken konu hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Bu süreç içerisinde ekonomide yaşanan kriz ortamının tamamen bitirilmesi ve istikrarlı bir sürecin başlatılması planlanıyor. Enflasyonda seçimler dolayısı ile bir yükselişin söz konusu olduğu ancak bunun ardından kısa sürede etkisinin ortadan kaybolacağı özellikle belirtildi. Türkiye ekonomisi ve demokrasisi için kötü günlerin geride kaldığı artık yeni bir dönemin başlayacağı belirtildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın