Ekonomi Ekonomi Dünyası Birleşti

Ekonomi Dünyası Birleşti

Son Güncelleme:

Uzun süredir gündemi meşgul eden ve dün gerçekleştirilen referandum sonrası ekonomi dünyasındaki yetkililer ortak bir açıklamada bulundu. Gerçekleşen referandum sonrasında yaptıkları ortak açıklama ile milletin demokratik bir olgunluk ve yüksek katılım ile sandığa gittiğini ve büyük ve yeni Türkiye’nin temellerinin atılması için oy kullandıklarını belirten Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü ve Konya Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Hüseyin Çevik,  milletin verdiği kararın herkes için hayırlı olmasını Türkiye’ye gönül veren ,umut bağlayan herkesin bu sonuçtan memnun olması gerektiğinin altını çizdi.

Demokrasiye Sahip Çıkıldı

Yaptıkları yazılı açıklamada demokrasiye sahip çıkıldığını milletin bu yönde karar vermesinin çok önemli olduğunu belirten yetkililer, 16 Nisan referandumu ile çok büyük bir sağduyu örneğinin gösterildiğini, milletin kararını istikrardan yana kullandığını söyledi.

Karara Herkes Saygı Duymalı

Türkiye’ye karşı yurt içinde ve yurt dışında algı operasyonları yürütüldüğünü belirten yetkililer, milletin iç ve dış tüm şer odaklarına karşı büyük bir demokratik olgunluk gösterdiğini, verdikleri karar ile yeni ve büyük Türkiye’nin sarsılmaz temellerinin atılması için çok önemli bir sonuca imza attıklarını, bu karara herkesin saygı duymak zorunda olduğunu söyledi.

Ekonomik Kalkınma Hikayesi

Referandumun kazananının millet olduğunu, ekonomi ve demokrasinin bundan sonraki süreçte daha çok gündemde olacağını belirten yetkililer, demokratik kazanımlar arttıkça ekonomik kazanımların da artacağını, yeni dönemde Türkiye’nin yeni bir başarı hikayesi yazacağını, ekonomik kalkınma hikâyesi ile tüm dünyaya örnek olacağını söyledi. Bundan sonra geleceğe dönük projelerin daha etkin ve hızlı bir şekilde hayata geçeğini belirten yetkililer, ekonomik hedeflere odaklanarak geleceğe daha umutla bakılacağını söylediler.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,133BeğenenlerBeğen
7,245TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler