Büyükannelere Yeni Fırsat Doğdu

 Büyükannelere Yeni Fırsat Doğdu

Büyükanne projesine başvuranlar için yeni fırsatlar gündeme gelmeye başlamıştı. Bunun ardından torun bakanlara ilk maaşlar verilirken yeni fırsatlarında gündeme getirildiği açıklandı.Büyükanne projesine başvuranlar için yeni fırsatlar gündeme gelmeye başlamıştı. Bunun ardından torun bakanlara ilk maaşlar verilirken yeni fırsatlarında gündeme getirildiği açıklandı. 

Kadınların çalışma hayatı içerisinde istihdamı artırmak, kadın çalışanları desteklemek için devlet tarafından çeşitli uygulamalar her geçen gün geliştirilerek hayata geçirilmeye başlandı. Bu süreç içerisinde özellikle kadınların bebek sahibi olduktan sonra bebeklerini bakıcılara bırakırken kendilerini iyi hissetmedikleri tespit edildiğinden dolayı büyükannelerin torun bakma isteklerini pekiştirmek ve annelerin daha rahat şekilde çalışmalarını sağlamak için bazı kararlar alındı. 

Torun bakan büyükannelerin gerekli şartları sağlamaları halinde devletten maaşa bağlanmalarına karar verildi. İki yaşına kadar sağlık belgesi ile bebek bakabileceğini ispatlayan büyükannelere torun bakma parası verileceği öğrenilmişti. Ancak ilk kez uygulamaya sokulacak projenin başarılı olup olmadığını net bir şekilde anlayabilmek için öncelikli olarak 10 ilde uygulamanın pilot uygulama olarak hayata geçirilmesine karar verildi. Gerçekleşen binlerce başvuru arasından en uygun olan 6 bin 500 başvuru kolaylıkla hayata geçirilirken bu süreç içerisinde ilk ay ödemeleri geçtiğimiz günlerde yapılmaya başlandı. Ödemelerin yapılmasının ardından yeni bir müjde daha verildi. 

Pilot proje kapsamında boş kalan kontenjanlar arasında yedek aileler geçtiğimiz günlerde belirlendi. Boş kalan kontenjanların olması büyükanneler için yeni bir umut ışığı haline geldi. Çalışma Bakanlığının resmi internet sitesinden böylece hak sahibi olup olmadıklarını öğrenebilecekler. 28 Nisan tarihine kadar başvuru yapanların katılımlarını teyit etmeleri gerekecek. Böylece projeye yeni dahil olan ailelerin olması bekleniyor. büyükanne maaşı büyükanne projesi yeni fırsat kadın istihdamı torun bakan büyükannelere fırsat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Akbank 100.000 TL Sabit Faizli Konut Kredisi Kampanyası!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!
Vakıf Katılım Bankası Yönetici Personel Alımları!