Gündem Van'da 102 Bin İranlı Turist!

Van’da 102 Bin İranlı Turist!

Son Güncelleme:

Van bu yıl İranlı turistlerin gelmesi ile birlikte şenlenirken 102 bin İranlı turistin geldiği açıklandı. 

Van’da turizm alanında düzenlenen bir panele katılımın son derece yoğun olması dikkat çekerken bölgenin kalkınması ve turistler tarafından ilgi görmesi konuları gündeme taşınmaya başlandı. Bu süreç içerisinde Van ilinin kalkınmasını sağlayan, döviz kazanmasına ön ayak olan İranlı turistlerin sayılarının her geçen gün biraz daha arttığı tespit edildi. Şehre İranlı turistlerin girişi hakkında önemli bir incelemenin yapıldığı açıklanmış oldu. 

Yetkililer şehre gelen turistler arasında şimdiye kadar 961 turist seçerek bu kişilerle görüşme yapmaya başladılar. Van’a gelen turistlerin genellikle yapmış oldukları ziyaretlerden dolayı çok mutlu oldukları, şehrin misafirperverliğinden dolayı da çok memnun olduklarını dile getirmeleri memnun edici bir sonuç olarak değerlendirildi. Yapılan incelemelerde gelen turistlerin hem şehir hem de ülke turizmine nasıl bir katkı sağladığı merak konusu haline gelirken bazı önemli sonuçların elde edildiği görüldü. Gelen turistlerin ziyaretleri sırasında kişi başı olmak üzere nakit para olarak genellikle 2 bin dolar para harcadıkları ortaya çıktı. Harcamaların iyi seviye olmasından dolayı bölgede bir İran masasının kurulmasının gerekli olduğu düşünülüyor. 

Bölgeye gelen turist sayısını artırmak için şehirde eğlence sektörünün de harekete geçirilmesi planlanırken farklı alanlarda hizmetlerin verilmesinin sayıyı artıracağı kanısı giderek büyümeye devam ediyor. İranlıların yoğun olarak geldiği dönemlerde kaliteli hizmet veren misafirhanelerin sayılarının artması ve hizmetin tam olarak verilmesinin önemi vurgulandı. Sadece mart ayında şehre 102 bin İranlı turistin geldiği belirlendi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,147BeğenenlerBeğen
7,215TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,494TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler