Gündem Çalışma Bakanından Önemli Açıklamalar

Çalışma Bakanından Önemli Açıklamalar

Son Güncelleme:

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamaların ardından gündeme ilişkin önemli konuları gündeme getirdi. 

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu geçtiğimiz günlerde televizyonda katıldığı bir program sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan bakan bu konuda bazı değerlendirmelerde bulundu. İlk olarak erken seçim sisteminin gündeme getirildiği açıklandı. Bu sırada erken seçimi gerektirecek bir durumun olmadığı ve bu sebepten dolayı vatandaşların icraat beklentilerinin de karşılanacağı açıklandı. 

İstihdam seferberliğinin ilk üç aylık sürecinin tamamlanmasının ardından bu konuda da önemli açıklamalar yapıldı. İstihdam seferberliğine hem özel sektöründe hem de kamu sektörünün yanıt vermesinden dolayı işsizlik rakamlarının giderek düştüğü belirlendi. Nisan Mayıs ayıyla birlikte işsizlik rakamlarının da giderek düştüğünün net bir şekilde görüleceği açıklandı. Sadece Haziran ayına kadar 1 milyon kişinin iş sahibi olması planlanıyordu. Bu süreç içerisinde 1 milyonluk istidam hedefinin aşılması planlanıyor. Yıl sonuna kadar hedeflenenden çok daha fazla istihdam oranının sağlanacağı açıklandı. Emekli promosyon ödemelerinde sona gelindiğini vurguladı. Şimdiye kadar emeklilerin yarısından fazlasına ödeme yapıldığı açıklandı. Mayıs ayında yapılması planlanan ödemelerin Nisan ayında tamamlanması için gerekli talimatlar verildi. 

Annelere verilen yarı zamanlı çalışma hakkının yakın zamanda başlatıldığı müjdesi verilirken ilk olarak bu çalışma hakkının kamu sektöründe çalışan annelere verildiği, yakın zamanda da özel sektörde başlatılacağı müjdesi verildi. Kıdem tazminatı konusunda da önemli çalışmaların yapılması için gerekli adımların atıldığını dile getirdi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,130BeğenenlerBeğen
7,254TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler