Gündem Yüzen Oteller Bu Yıl Umut Oldu

Yüzen Oteller Bu Yıl Umut Oldu

Son Güncelleme:

Yüzen otel olarak bilinen kruvaziyerler bu yıl turizmciler ve esnaf için büyük umut haline geldi. 2017 yılında geçen yıla göre beklentinin daha fazla olduğu tespit edildi. 

Kruvaziyerler taşıdığı yolcu kapasitesi ile birlikte turizm sektöründe sağlamış olduğu katkılarla biliniyor. Bu süreç içerisinde Türkiye’ye geçtiğimiz yıl binlerce turistin yüzen otellerle birlikte geldikleri tespit edilmişti. Bu süreç içerisinde sadece Muğla ele alındığı zaman 80 bin turist 40 binde mürettebatın geldiği tespit edilmişti. Pek çok turistin geldiği düşünüldüğü zaman bu yıl yine turizmcinin ve esnafın gözü yüzen otel olarak adlandırılan kruvaziyerlere çevrildi. 

Deniz yolculuğundan hoşlanan ve farklı ülkelerden gelerek ülkemizin güzelliklerine tanık olmak isteyen turistlerin tercih ettiği mavi yolculuklar son zamanlarda daha çok tercih edilmeye başladı. Özellikle demirlediği Muğla ilinde turistlerin büyük ilgisini çeken hem tarihi hem de doğal güzellikle tatilcilere unutulmaz anılar bırakmaya devam ediyor. Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik yapmış olduğu açıklamalarda son yıllarda kruvaziyerlerin hem Muğla bölgesinde tatilcilere sunulan imkanlar, hem Yunan adalarına olan yakınlık, hem de tarihi bölgeler açısından sıklıkla tercih edildiğini gündeme taşımış oldu. 

Son yıllarda Bodrum ve Marmaris ilçelerine yönelik önemli turistik çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu süreç içerisinde bölgeye pek çok kruvaziyer yanaşmaya ve turistleri getirmeye başladı. Bu yıl beklentinin daha fazla olmasından dolayı esnaf halkının beklenti içerisine girdiği tespit edilmiş oldu. Bölgenin ekonomisine alışveriş yapan turistlerin büyük katkı sağladıkları tespit edildi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,130BeğenenlerBeğen
7,254TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler