Yüzen Oteller Bu Yıl Umut Oldu

 Yüzen Oteller Bu Yıl Umut Oldu

Yüzen otel olarak bilinen kruvaziyerler bu yıl turizmciler ve esnaf için büyük umut haline geldi. 2017 yılında geçen yıla göre beklentinin daha fazla olduğu tespit edildi.Yüzen otel olarak bilinen kruvaziyerler bu yıl turizmciler ve esnaf için büyük umut haline geldi. 2017 yılında geçen yıla göre beklentinin daha fazla olduğu tespit edildi. 

Kruvaziyerler taşıdığı yolcu kapasitesi ile birlikte turizm sektöründe sağlamış olduğu katkılarla biliniyor. Bu süreç içerisinde Türkiye'ye geçtiğimiz yıl binlerce turistin yüzen otellerle birlikte geldikleri tespit edilmişti. Bu süreç içerisinde sadece Muğla ele alındığı zaman 80 bin turist 40 binde mürettebatın geldiği tespit edilmişti. Pek çok turistin geldiği düşünüldüğü zaman bu yıl yine turizmcinin ve esnafın gözü yüzen otel olarak adlandırılan kruvaziyerlere çevrildi. 

Deniz yolculuğundan hoşlanan ve farklı ülkelerden gelerek ülkemizin güzelliklerine tanık olmak isteyen turistlerin tercih ettiği mavi yolculuklar son zamanlarda daha çok tercih edilmeye başladı. Özellikle demirlediği Muğla ilinde turistlerin büyük ilgisini çeken hem tarihi hem de doğal güzellikle tatilcilere unutulmaz anılar bırakmaya devam ediyor. Muğla Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik yapmış olduğu açıklamalarda son yıllarda kruvaziyerlerin hem Muğla bölgesinde tatilcilere sunulan imkanlar, hem Yunan adalarına olan yakınlık, hem de tarihi bölgeler açısından sıklıkla tercih edildiğini gündeme taşımış oldu. 

Son yıllarda Bodrum ve Marmaris ilçelerine yönelik önemli turistik çalışmalar yapılmaya başlandı. Bu süreç içerisinde bölgeye pek çok kruvaziyer yanaşmaya ve turistleri getirmeye başladı. Bu yıl beklentinin daha fazla olmasından dolayı esnaf halkının beklenti içerisine girdiği tespit edilmiş oldu. Bölgenin ekonomisine alışveriş yapan turistlerin büyük katkı sağladıkları tespit edildi. muğla yüzen oteller esnaf umutu kruvaziyerler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?