Gelecek hafta yapılacak toplantı sonrasında hükümet memur anneler için yarım gün çalışma hakkını gündeme getirmeyi planlıyor. 

Çalışanların haklarının korunması açısından çeşitli çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Bu süreç içerisinde daha önce memurlar için verilen çalışma sözlerinin hayata geçirilmesi için yeni düzenlemeler yapılıyor. Bu düzenlemelerle birlikte daha güçlü bir çalışma sistemi ve sosyal güvenliğin hakim olduğu yeni bir sistemin hayata geçirilmesi için icraat gösterme döneminin başlayacağı özellikle belirtilmişti. 

Önümüzdeki hafta pazartesi günü yapılacak toplantı sonrasında Bakanlar Kurulunda memurlar için önemli değişikliklerin hayata geçirileceği yeni bir sistem gündeme getirilmeye başlanacak. Bir süredir müjdesi verilen ancak ne zaman hayata geçirileceği merak konusu haline gelmiş olan memur annelere yarım gün çalışma sisteminin tekrar görüşülmesi ve icraate geçilerek hayata geçirilmesi için düzenlemelerin yapılacağı tespit edildi. Yarım gün çalışma sisteminin memur anneler için hayata geçirilmesi beklenirken bunun ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuşulacak olan konuların bununla sınırlı kalmayacağını da dile getirdi. 

İstihdam seferberliği bu süreç içerisinde devam ederken yeni istihdamlarında bu süreç içerisinde devam edeceği gündeme getirilmeye başlandı. İstihdam artışlarının en başında hükümet tarafından beklenen rakamların üzerine çıktığı açıklandı. Yıl sonuna kadar 2 milyon istihdam hedefi ile yılı tamamlamak niyetinde olunduğu özellikle belirtildi. İşsizlik verilerinin yüzde 11 seviyelerinin altına gerileyeceği tespit edildi. Görüşülecek konularda çeşitli beklentilere sebep olan kıdem tazminatının da görüşülmesi bekleniyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın