Mavi Jeans’in halka arzı için düğmeye basıldı. Mavi Jeans’in Sermaye Piyasası Kuruluna resmi başvuru yaptığı kaydedildi.

Geçen süreçte Mavi Jeans’in halka arz olunacağına dair çıkan haberler sonrasında, alınan bilgilere göre şirket Sermaye Piyasası Kuruluna konuyla ilgili başvuru yaptı.

Yatırım Bankaları Yetkilendirilmişti

Mavi Jeans’in ana hissedarlarının Akarlı ailesi ve Turkven olduğu bilinmekteydi. Bu konuda bazı girişimlerde bulunan hissedarlar, Goldman Sachs’ı ve Bank of America’yı halka arz için yetkilendirmişti. Yetkilendirme sonrasında Mavi Jeans’in halka arz edilmesi sabırsızlıkla beklenmekteydi. Sermaye Piyasası Kurulundan olumlu bir karar çıkması halinde Mavi Jeans resmen halka arz olunacak.

Türkiye’de Yılın En Büyük İşlemi Olmaya Aday

Uzmanlar Mavi Jeans’in arzının 2017’nin en büyük işlemi olacağı noktasında ortak görüş bildiriyor. Şirketin 800 milyon dolardan fazla bir değerde olduğu da ifade edilenler arasında yer alıyor.

Hazır giyimin lider markaları arasında bulunan Mavi Jeans, her yaşa ve her tarza uygun ürün yelpazesi ile de ilk tercih edilenler arasında yer alıyor. Özellikle trendi yakından takip eden gençlerin vazgeçilmezi olan markanın halka arz noktasında da yoğun bir ilgi ile karşılaşacağı düşünülüyor.

Mavi Jeans’in yeni reklam yüzü olarak Kıvanç Tatlıtuğ seçilirken, markanın dünyanın farklı yerlerinde satış mağazalarının olduğu da biliniyor. 1991 yılından bu güne hızla büyümeye devam eden şirketin 50 farklı ülkedeki satış noktalarının sayısı ise 250’nin üzerinde! 3 bin kişilik çalışanıyla dev bir mağaza zincirine sahip olan Mavi Jeans, her geçen yıl satış noktalarına yenilerini ekliyor. Şirket 2014 yılında 970 milyon liralık ciro yaptığını duyurmuştu. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın