General Motors Şokta! Hükümet El Koydu

0

General Motors büyük bir şok yaşadı. Kamu otoriteleri şirketin Valencia bölgesinde bulunan tüm üretim merkezlerine el koydu.

Çarşamba günü yaşanan gelişme ardından General Motors, açıklama yaptı. Valencia bölgesindeki tüm üretim merkezlerine kamu tarafından el konduğunu duyuran General Motors, el konmanın yasal prosedürler çerçevesinde yapılmadığını ve kendilerine konu hakkında herhangi bir bilgi verilmediğini bildirdi. Açıklamada, üretim merkezlerindeki tüm araçlara ve diğer varlıkların da alındığı belirtildi. Firma büyük zararla bir karşı karşıya kaldığını kaydetti.

Venezuela Hükümeti El Koydu!

El konmanın illegal bir şekilde yapıldığının altını çizen General Motors, haklarını yasal yollarla arayacağına vurgu yaptı. Konuyla ilgili tüm yollara başvuracağını belirten şirket, şirketin ve çalışanlarının zararının büyük olacağına işaret etti. General Motors’un Valencia bölgesinde 79 bayisi bulunuyor. Şirket bünyesinde çalışan personel sayısı ise 2 bin 500’ün üzerinde!

Venezuela ekonomik krizle başa çıkmaya çalışırken, çok sayıda firma ve şirket krizden olumsuz etkileniyor. Venezuela hükümeti bu kapsamda geçen yıllarda da bazı firmalara el koyduğunu açıklamıştı. Hükümetin son girişimi ise dünya devi markanın üretim merkezine yönelik oldu.

ABD’li Firmalar Zor Durumda

Alınan bilgilere göre çok sayıda Amerikan şirketi hükümetin bu girişimleri nedeniyle zor duruma düştü. Venezuela’da zor günler geçiren ABD’li firmaların başında ise gıda üreticisi firmalar ve ilaç sektörünün lider isimleri yer alıyor. Bazı firmalar ise Venezuela’dan ayrıldı.

Venezuela’da ekonomik kriz artarak devam ederken, General Motors’un akıbetinin ne olacağı merak ediliyor. Dünya devi markanın fabrikasına yönelik yapılan bu girişimin geçici mi yoksa kalıcı mı olacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın