Anasayfa Ekonomi TUSAD Başkanı: Referandum Sonucu Turizmi Canlandıracak

TUSAD Başkanı: Referandum Sonucu Turizmi Canlandıracak

2016 yılının turizm sektörü açısından çok zorlayıcı geçtiğini pek çok turizm temsilcisinin çözüm arayışına girdiğini belirten İstanbul Turizm Seyahat Acentaları ve İş adamları Derneği (TUSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Bayram, turistlerin güvenli bölgelerde tatil yapmayı tercih edecekleri için referandumdan evet cevabının çıkmasının turizmde olumlu etki oluşturacağını ve 2017 yılının turizm sektörü açısından hareketli geçmesine neden olacağını söyledi. Referandumdan evet oylarının yüksek çıkmasından sonra yatırımların daha hızlı ilerleyeceğini, istikrar ve güven ortamının devam etmesinin turistler için çok önemli olduğunu belirten Bayram, halk oylamasında millet iradesinin galip gelmesinin çok önemli olduğunu turizmdeki yansımalarının gözle görülür olacağını sözlerine ekledi.

Güven Cezbeder

Güvenlikli ortamların her zaman cezbedici olduğunu, insanların özellikle tatil için tercih ettikleri ortamdan stresten uzak kalmayı istediklerini hatırlatan Bayram, turistlerin güvenli bölgeleri sevmesinin normal olduğunu bu yüzden evet oylarının güvenliğin ve istikrarın devamının işaretçisi olduğunu söyledi. Ülke güvenli olduktan sonra turizmde ciddi bir yükseliş yaşanacağını ve geçen yılın yaralarının sarılacağını belirten Bayram, ülke ve millet olarak gelen turistlere sahip çıkılması gerektiğini gereken özverinin gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Sektörden Umutluyuz

Turizm sektörünün son 1 yıl içerisinde çok yara aldığını hatırlatan Bayram, turizmde en parlak dönemin 2014 ile 2015 yılları olduğunu sonraki süreçte kan kaybı yaşandığını, ancak bu sezon ve gelecekteki turizm sezonlarından umutlu olduklarını sektörün sezona hazır olduğunu, erken rezervasyon ve paket programlar ile en iyi hizmeti vermek için sektör temsilcilerinin üstün gayret gösterdiğini söyledi. Bayram Türkiye’de sunulan hizmet kalitesi ve fiyatlarının diğer dünya ülkelerine göre daha ekonomik olduğunu sözlerine ekledi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

seventeen − 11 =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,580BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,218TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,553TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler