Advert Advert Advert

Ermut: Yatırımcılar Adımların Hızlandırılmasını Bekliyor!

Ermut: Yatırımcılar Adımların Hızlandırılmasını Bekliyor!
Ermut: Yatırımcılar Adımların Hızlandırılmasını Bekliyor! -

Ermut referandum sonrası hızlı hareket edilmesi gerektiğini, yatırımcıların yapılacak çalışmaları beklediğini söyledi.

Piyasaların 16 Nisan’da gerçekleştirilen halk oylamasında evet kararının çıkmasını beklediğini belirten Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, referandum sonrasında yurt dışından ülkeye yatırım yapmayı düşünen yatırımcılardan alınan tepkilerin olumlu olduğunu, bundan sonraki süreçte daha hızlı adım atılması gerektiğini evet oylarının ülkeye kazanç sağlayacağını söyledi. Gerçekleştirilen referandumda katılımın yüksek olmasının çok önemli bir nokta olduğunu, bunun demokrasinin geldiği nokta hakkında da bilgi verdiğini belirten Ermut, çıkan evet kararı sonrasında anayasa değişikliğinin gerçekleşeceğini ve değişikliğin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesinin yatırımcılar için çok önemli olup yatırımlara olumlu yansıyacağını, bu kararın olumlu sonuçlarının 2017 yılında alınmaya başlanacağını söyledi.

Tek Adamlık Sistemi Değil

Yeni sistemin detaylarının bundan sonraki süreçte düzenlenecek programlar ile yatırım ortamlarına yansımalarını anlatacaklarını söyleyen Ermut, yatırımcıya sistemin gerçeklerinin anlatılacağını, sistemin tek adamlık sistemi, otoriter sistem olmadığının, daha etkin yönetilen bir devlet yapısına kavuşmak için yapılmış bir değişiklik olduğunun belirtileceğini söyledi.

Uluslararası Dönüşler Olumlu

Referandum sonrası uluslararası piyasalardaki etkinin olumlu olduğunu, yatırımcıların evet oyunun çıkmasını beklediklerini, artık atılan adımlar sayesinde ülkeye yapılan yatırımların artacağını ve ekonomik sıçrama yaşanacağını söyledi.

Yatırım Yapan Ülke Sayısı Arttı

2010 yılından itibaren Türkiye’ye yatırım yapan ülke sayısının artışa geçtiğini hatırlatan Ermut, bu artışın kriz döneminde sekteye uğradığını, ancak gelen yatırımların bundan sonraki süreçte daha hızlı arışa geçeğini, YEKA gibi makro projelerin çok önemli bir kaldıraç görevi gördüğünü söyledi. Ermut, YEKA sayesinde farklı yatırımların ülkeye çekileceğini sözlerine ekledi.

uluslararası piyasalar yatırım YEKA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!