Gündem Beyaz Eşya Satışlarında Patlama

Beyaz Eşya Satışlarında Patlama

Son Güncelleme:

Ekonomiyi canlandırmak için yapılan ÖTV indirimlerinin ardından beyaz eşya satışlarında büyük bir patlamanın olduğu tespit edildi. 

Ekonomide uzun zamandır yaşanan sıkıntıların çözümü için hükümet tarafından çeşitli önlemler alınmaya başlandı. Bu süreç içerisinde beyaz eşya ve mobilya satışlarının artırılması için yeni düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemeler sonrasında satışları artırmak, ekonomiyi canlandırmak ve esnafın yüzünü güldürmek için ÖTV indirimlerinin yapılmasına karar verildi. Belirli bir süreliğine ÖTV fiyatları sıfıra indirilirken yüzde 18 seviyelerinde bulunan KDV oranlarının da yüzde 8 seviyelerine kadar çekildiği tespit edildi. 

Beyaz eşya sektöründe yaşanan indirimlerin ardından sektörün birden canlanmaya başladığı öğrenildi. Sektörde yaşanan hareketlilik hem esnafın hem de tüketicilerin yüzünü güldürdü. Özellikle klima, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi grubunun ihtiyaçlara yönelik olarak hızla satılmaya başlandığı öğrenildi. Düğün mevsiminin yaz aylarının gelmesi ile birlikte yaklaşması sonucunda ihtiyacı olanlar indirimli fiyatları kaçırmadan alışverişlerini tamamlamak istediler. ÖTV ve KDV indirimleri kısa süre içerisinde fiyatlara yansıdı. Üzerine firmalar tarafından yapılan indirimli kampanyalar eklenince yarı fiyatına satışlar yapılmaya başlandı. En çok satışın yaz aylarının yaklaşması ile birlikte klima satışlarını etkilediği tespit edildi. Nisan ayının sonuna kadar indirimli fiyatların devam etmesi bekleniyordu. 

Hem tüketicilerin hem de esnafın isteği doğrultusunda satışların biraz daha artırılması için yeni bir karar alındı ve bu karar sonrasında indirimin uzatılmasına karar verildi. Hükümet yetkilileri tarafından indirimin eylül ayına kadar uzatıldığı açıklandı. İç satışlarda indirimle birlikte büyük bir patlama meydana gelirken rekor kırıldığı belirtildi. Bu durum esnafın yüzünü güldürdü. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,133BeğenenlerBeğen
7,245TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,495TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler