Haftanın Son Günü Altın Ne Kadar?

Haftanın Son Günü Altın Ne Kadar?

Tarihi zirveyi yaşadıktan sonra düşüşe geçen altın seyrini devam ettiriyor. Altın dün 149,14 liraya kadar geriledi. Bugün ise altının gram fiyatı 150 lira bandında ilerliyor.

Gelir Belgesiz > Sigorta Masrafsız

>Anında Kredi Başvurusu!<

 

Altın haftanın son gününde de düşüşünü devam ettiriyor. ABD Başkanı Donald Trump’ın Kuzey Kore’ye gözdağı vermesi ve askerî harekât başlatılabileceğinin sinyallerini vermesi ile son 5 ayın zirvesine çıkan ve altın yatırımcılarını heyecanlandıran altının gram fiyatı küresel piyasalardaki jeopolitik risk algısının azalması ile düşmeye devam ediyor. İki ülkenin gerilimi ile yükselen ve yükselişini çok uzun süre devam ettiremeyen altın yaşanan son gelişmeler ile son iki haftanın en düşük seviyesini gördü. Küresel piyasalardaki en ufak hareketlilik ile harekete geçen dünya gündeminin hareketleri ile yakın ilişki içerisinde olan altın önümüzdeki günlerde Fransa’da yapılacak seçimler dolayısı ile yeniden hareketlenebilir.

Güne Düşüş ile Başladı

Hafta başındaki yükselişin ardından düşüşe geçen altının gram fiyatı, dün yaşanan düşüşün ardından gün içerisinde 149,14 liraya kadar gerilemiş ve dün günü yüzde 0,71 oranında değer kaybı ile kapatarak 150 liradan tamamladı. Dün doların 3,6270 seviyesine kadar gerilemesine paralel olarak düşüş yaşayan altın bugünde aynı seviyelerde seyrediyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Küresel piyasalardaki jeopolitik risk algısının azalması ile düşüşe devam eden altının gram fiyatı bugün saat 11:20 itibari ile 150,08 liradan işlem görüyor. Son gelişmelerden sonra Kapalıçarşı’da çeyrek altın 247 liradan satılırken Cumhuriyet altını ise 1005 liradan satılıyor.

Seçim Etkileyebilir

Altının seyrini yorumlayan analistler 23 Nisan Pazar günü Fransa’da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin altının gram fiyatı üzerinde etkili olabileceğini, hafta başında altının seyrinin görüleceğini belirtiyor.Küresel piyasalardaki jeopolitik risk algısı çeyrek altın Kapalıçarşı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?