Gündem Memurlar Daha Çok Kazanacaklar

Memurlar Daha Çok Kazanacaklar

Son Güncelleme:

Hükümet tarafından yapılan yeni düzenlemeler sonrasında yeni sisteme geçilmesine karar verildi. Bu sayede memur daha fazla kazanacak. 

Hükümet tarafından bir süredir çeşitli düzenlemelerin yapılmasına karar verilmişti. Bunun ardından Kıdem Tazminat Fonu hakkındaki gelişmelerin yakın zamanda tamamlanması planlanıyor. Referandum sonuçlarının da ortaya çıkmasının ardından gelecek dönemde iş dünyasında yeni reformların yapılması planlanıyor.

Kıdem Tazminatı son zamanlarda çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Bu durumun ortaya çıkmasının ardından çalışma hayatı içerisinde bulunan 20 milyon vatandaşı yakından ilgilendireceği tespit edilmişti. Yakın zamanda kıdem tazminatı konusunda yeni kararların alınacağı belirtildi. Yapılan çeşitli açıklamalar çerçevesinde her çalışanın kıdem tazminatı konusunda haklarının garanti altına alınması planlanıyor. Çalışma hayatı içerisinde bir yıllık süreç içerisinde ödenen 30 günlük brüt ücretin yine yeni sistem içerisinde korunması planlanıyor. Reformun yapılmasından önce planlanan sisteme göre sadece aynı işyerinde bir yılı dolduran çalışanların kıdem tazminatı hakkı bulunuyordu. Ancak sonrasında reformlarla birlikte artık yeni sistem içerisinde bir gün dahi çalışan haklarını korumak için kıdem tazminatının verilmesine karar verildi. Yeni düzenlemenin hayata geçirilmesi ile birlikte işverenin kötü niyetli olarak parayı ödememesi gibi durumlarda çalışanın haklarının korunması planlanıyor. 

İşverenler tarafından çalışanlara verilecek tazminatın her yıl belirlenen oranlarda bir fon içerisinde toparlanmasına karar verildi. Ardından hesap istenilen zamanlarda çalışanlar tarafından kontrol edilebilecek. Çalışanların evlenme, ev alma gibi çeşitli acil durumlarda hesaplarından belirli oranda para çekebilme imkanları bulunacak. Çalışan memurlar bu sistemle birlikte performans sistemi ortaya çıktığı için daha fazla para kazanma imkanına sahip olacaklar. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,130BeğenenlerBeğen
7,254TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,493TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler