Anasayfa Gündem Mehmet Şimşek'ten Yapısal Reform Açıklaması

Mehmet Şimşek’ten Yapısal Reform Açıklaması

Türkiye için yüzde 3 oranında büyüme hedefinin vasat bir durum olduğunu belirten Mehmet Şimşek yapılacak reformlara dikkat çekerek oranların artırılacağını açıkladı. 

Uzun bir süredir yapılacak olan referandum sonuçlarının nasıl tamamlanacağı merak konusu haline gelmişti. Bu süre içerisinde referandumdan evet sonucunun çıkması ekonomiye olumlu katkılarını anında göstermeye başladı. İlerleyen zamanlarda söz verildiği gibi ekonominin canlandırılması planlanırken yeni düzenlemelerle birlikte büyük reformların yapılacağı açıklanmıştı. 

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir toplantı sırasında referandum sonuçlarını değerlendirirken bu sonuçların ekonomiye olan katkıları hakkında konuşu. Sonuçların evet ile sonuçlanmasının ardından söz verildiği gibi ekonomi üzerinde ortaya çıkan belirsiz durumların ortadan kaldırılacağı dile getirildi. Bu yıl ekonomik sıkıntıların ardından büyüme oranlarının yüzde 3 olarak belirlendiği dile getirilmişti. Bu durum karşısında açıklama yapan Mehmet Şimşek ‘Yüzde 3 büyüme oranı vasat bir oran olarak değerlendirilebilir. Evet oyunun çıkmasının ardından ekonomide meydana gelen tüm sıkıntıların ortadan kalkacağını umuyoruz. Ancak bu büyüme oranlarını ilk olarak yüzde 5 6 seviyelerine kadar çıkarmakla işe başlayabiliriz. Referandumdan olumlu bir yanıtın çıkması güzel oldu ancak asıl büyümeyi yapacağımız yapısal reformlar ile birlikte gerçekleştireceğiz’ ifadelerini kullandı. 

Ekonomide meydana gelen kötü günlerin tamamen geride kaldığının sinyallerini verdi. Şimdiye kadar iç ve dış sorunlara karşı ülke ekonomisinin büyük bir efor sarfettiğini ve kendisinden beklenmeyen büyük bir performansı gerçekleştirdiğini dile getirdi. Büyüme hedeflerinin bu doğrultuda yukarı çıkacağının da sinyallerini verdi. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

20 − fourteen =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,576BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,219TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,553TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler