Türkiye ile Almanya arasında yaşanan sorunların ardından Türkiye turizminde Alman kaybının yaşanması turizmcileri olumsuz etkilemeye başladı. 

Türkiye turizmi çeşitli olumsuz durumlarla birlikte sınanmaya devam ediyor. Bu süreç içerisinde daha önceki yıllarda Türkiye turizminin en büyük ziyaretçisi Alman turistler olarak ifade edilmişti. Ancak son zamanlarda Türkiye’nin siyasi nedenlerden dolayı Almanya ile ters düşmesi ve bazı sürtüşmelerin yaşanmasının ardından Alman turist sayısında da önemli oranda bir azalmanın meydana geldiği tespit edilmiş oldu. Geçtiğimiz yıla kadar Türk turizminin yapı taşlarını oluşturması da dikkat çekiyordu. 

Türkiye Otelciler Birliği tarafından yapılan açıklamaların ardından Almanya pazarının bu yıl istenilen verimi sağlamadığı gibi yarı yarıya düşüş gösterdiği tespit edilmiş oldu. Almanya pazarı üzerinde hazırlanan raporlar dahilinde bu yıl son dakika ihtimali göz önünde bulundurulmaya başladı. Yapılan erken rezervasyonlar ülkelerin Türkiye turizmine olan ilgilerini gün yüzüne çıkarırken bu süreç içerisinde Almanya’an gelen rezervasyonların yüzde 58 oranında büyük bir düşüş yaşadığını gözler önüne sermiş oldu. Sıkıntılı bir dönemin yaşandığı bir kez daha ortaya çıkmışken turizmciler son dakika rezervasyonlarının gerçekleşmesini bekliyorlar. Ancak detaylı bir şekilde düşünüldüğü zaman ise Almanların genel olarak son dakika planları yapmaktan hoşlanmadıkları bir kez daha gündeme getirilmeye başlandı. 

2016 yılında da Alman turist sayısı bakımından büyük bir düşüş yaşandığı tespit edilmişti. Geçtiğimiz yıl oran yüzde 30 olarak belirlenmişken bu yıl yüzde 58’e kadar çıkması durumun ciddiyetini bir kez daha ortaya koyuyor. Almanların başka turistik bölgelere yoğunlaştıkları ortaya çıktı. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın