Antalya turizm yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar sonrasında son yıllarda turizm sektöründe yeni gözdenin Kazak turistler olduğu yönünde açıklamalar yapıldı. 

Antalya’nın Alanya ilçesinde turizm yetkilileri tarafından son zamanların yeni turizm gözdeleri açıklandı. Bölgeye genellikle Rus turistlerin ilgi gösterdiği bilinirken bu süreç içerisinde artık Kazak turistlerinde gelmeye başladıkları belirlendi. Yapılan açıklamalara göre son yıllarda Kazak turistlerin bölgenin yeni gözdesi haline geldiklerini ve her geçen yıl sayılarının arttığını, gösterilen ilginin ise yoğun olduğunu ifade ettiler. 

Geçtiğimiz günlerde bir turizm fuarına Alanya’yı temsil eden ALTAV Yönetim Kurulu katıldı. Yapılan toplantıda turizm sektörüne yönelik önemli açıklamalar yapıldı. Özellikle Antalya bölgesinde Rus turistlerin önemi bir kez daha vurgulanırken son yıllarda Ruslara rakip olabilecek Kazak turistlerinde bölgeyi memnuniyetle tercih ettikleri dile getirildi. Kazak turistlerin tercihleri üzerinde bir çalışma yapıldığı zaman ilk sırada Türkiye’yi tercih ettikleri tespit edilmişti. Geldikleri süre zarfında genellikle uzun kalmayı tercih ettikleri için rezervasyonlarını da 7 gün ile 14 gün arasında yaptıkları gündeme taşındı. Rus turistlerden farklı olarak para harcamayı daha çok sevdikleri tespit edildi. Lüks giyinmek, konaklamak ve yemek içme konusunda kısmamayı tercih ettikleri için turizmciler tarafından yeni gözde olarak belirlendi. 

Yapılan detaylı değerlendirmelerin ardından Mayıs Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında sezonun aktif olduğu dönemlerde gelmeyi tercih ettikleri görüldü. Favori destinasyonları inceleme altına alındığı zaman Antalya’yı tercih ettikleri görülmüş oldu. Kazak turistler tarafından rezervasyon oranlarının bu yıl yükseldiği ve ilginin arttığı açıklandı. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın