Doğalgaz Ödemelerinde Devrim Gibi Karar

 Doğalgaz Ödemelerinde Devrim Gibi Karar

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından doğalgaz ödemelerinde devrim niteliğinde bir kararın alındığı açıklandı. Doğalgaz faturası ödeme süresi 10 güne kadar çıkarıldı.Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından doğalgaz ödemelerinde devrim niteliğinde bir kararın alındığı açıklandı. Doğalgaz faturası ödeme süresi 10 güne kadar çıkarıldı. 

Doğalgaz kullanımının herkes için aynı seviyeye getirilmesi, 81 ilin tamamının doğalgaz ile buluşturulması için yeni kararlar alınmaya başlamıştı. Bu kararlar çerçevesinde tüketicilerin kullanımdan dolayı memnuniyetlerini sağlamak adına yeni kararlar alınmaya başlandı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından konu hakkında devrim niteliğinde olan bazı kararların alındığı açıklandı. Doğalgaz faturalarından ve kesintilerinden dolayı yaşanan mağduriyetlerin en az seviyeye indirilmesi için çalışmalar başlatıldı. 

Yeni düzenlemeler sonrasında alınan kararlar arasında müşterinin ödenmemiş faturalarında yapılan kesintiler yer alıyor. Ödenmeyen faturaların kurum tarafından doğalgazın kesintiye uğratılması ile birlikte alınan kararlar sonrasında dikkat çektiği ifade ediliyordu. Ancak yeni düzenleme sonrasında ödenmemiş faturası bulunan müşterilerin ne kadar doğalgaz kullandığına bakılacak. Bu miktar 50 metreküpün altındaysa herhangi bir şekilde kesinti yapılmasına izin verilmeyecek. Daha önceki dönemlerde fatura ödemeleri bir haftalık süre içerisinde yapılıyordu. Ancak bu konuda gerekli tüm mağduriyetleri engellemek amacıyla fatura ödeme süresinin 10 güne kadar çıkarılmasına karar verildi. Düzenlemeler sonrasında doğalgaz abonesi olan kişinin hayatını kaybetmesi halinde eşi bu konuda herhangi bir itiraz gündeme gelmediği müddetçe yeni abone olarak herhangi bir bedel alınmaksızın işleme konulmuş olacak.

Müşterileri daha fazla mağdur etmemek için Cuma günleri gecikmelerden dolayı kesintilerin yaşanmamasına karar verildi. Cuma günleri kesinti yapıldığı takdirde hafta sonu açılma işlemi yapılmadığı için vatandaşların mağdur oldukları tespit edilmişti. Bu konuda önemli düzenlemelere gidildi. doağlgaz yeni karar yeni düzenleme keisnti yapılmayacak ödeme günleri artırıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?