Teknolojinin her geçen gün sınıf atlaması sonrasında yeni kurulan bir sistem sonrasında ABD’li doktorlar hastalar ile internet üzerinden buluşabilecek. 

Teknolojinin hızla gelişmesi son zamanlarda sağlık sektörünü de yakından ilgilendirmeye başladı. Bu süreç içerisinde teknolojinin sağlık sektörüne olan katkıları insan sağlığını da olumlu etkilemeye başladı. Bu durum teknolojinin olumlu yönde kullanılmasının insanlık için olumlu bir süreç olduğunu da gün yüzüne çıkarmaya başladı. Tıptaki gelişmelerin her geçen gün biraz daha artması sonrasında sağlık için hızlı teşhisin ve hızlı tedavi yöntemlerinin geliştirilmesinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha gündeme getirilmiş oldu. 

Teknoloji ile sağlık sektörünü harmanlayan Türk mucitler önemli sayılabilecek çalışmalara imza atıyorlar. Kenan Ordu isimli bir Türk girişimci Amerika’ya bir hastanede çalışmak üzere gidiyor. Bu süre içerisinde dünya çapında önemli olarak ifade edilebilecek bir buluşa imza atılıyor. Kenan Ordu isimli Türk girişimci Medicopin ismini vermiş olduğu teknolojik bir platform kurarak ABD’li uzman doktorların hastalarla olan iletişimini sağlıyor. Bu sistem hastaların tahlillerini, MR sonuçlarını ve daha pek çok bulguyu sistem içerisinde saklıyor. ABD’li doktorların bu sonuçlara ulaşmalarını hızlandırıyor. Bu sisteme her şekilde ulaşmak kolay ve mümkün hale getiriliyor. 

Seyahat sırasında sağlık geçmişimiz yanımızda olmadığı için zaman zaman zor durumlar yaşayabiliriz. Bu sistem tüm sağlık geçmişimizi tek bir sistem altında akıllı telefonlar üzerinde topladığı için bu konuda yaşanan sıkıntılarında tamamen ortadan kaldırılması planlanıyor. Uzman doktorlar ile hastalar arasında bir köprünün oluşturulmasına yardımcı olacak sistemin büyük dikkat çekmesi bekleniyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın