Advert Advert Advert

Şimşek: Türkiye 2017’de Daha İyi Performans Gösterecek

Şimşek: Türkiye 2017’de Daha İyi Performans Gösterecek
Şimşek: Türkiye 2017’de Daha İyi Performans Gösterecek -

Şimşek, yapılan reformalar sayesinde beklentilerin olumlu etkileneceğini, Türkiye’nin ekonomi alanında çok daha iyi bir performans göstereceğini söyledi. Şimşek çift haneli enflasyonun asla kabullenilemeyeceğini sözlerine ekledi.

G20 Görüşmeleri ve Uluslararası Para Fonu (IMF)- Dünya Bankası Bahar Toplantıları için ABD’nin başkenti Washington’da bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, katıldığı toplantılarda gerçekleşen halk oylamasının da gündem olduğunu, herkesin bu sonuçları beklediğini söyledi. Türkiye’deki referandumun küresel piyasalarda takip edildiğini belirten Şimşek, referandum sonucunda evet kararının çıkması ile yönetimde istikrarın devam edeceğini, bundan sonraki süreçte Türkiye’nin artık 5 yıllık bir icraat imkânı bulacağını, hükümet krizlerinin yaşanmayacağını, sistem işleyişinin küresel formlara uygun olacağını, yargısının tarafsız ve bağımsız olacağını, parlamentonun daha güçlü bir hale geleceğini söyledi. Referandum öncesinde tüm bu konuların vatandaşlara detaylı bir şekilde anlatıldığını belirten Şimşek, Türkiye’de sürecin iyi anlaşılması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Ekonomi Hızlanacak

ABD’de portföy yöneticileri ile bir araya geldiklerini ve referandum sonucundan dolayı memnuniyet içeren tepkiler aldıklarını söyleyen Şimşek, yöneticilerin istikrarın pekişeceğini dair inanç taşıdıklarını söyledi. Türkiye ekonomisinin nisan sonrasında hızlanacağını belirten Şimşek, azalan belirsizlik ve risklerin ekonomide olumlu etkileri olacağını, küresel piyasalardaki toparlanmanın da ekonominin hızlanmasında etkili olacağını söyledi.

Beklentiler Olumlu Etkilenecek

Hükümetin bundan sonraki süreçte reform programına geri dönüş yapacağını belirten Şimşek, yapılan reformlar ile beklentilerin olumlu etkileneceğini, yapılan bu çalışmalar ile de Türkiye’nin 2017 yılında daha iyi bir performans göstereceğini söyledi. Enflasyonun mutlaka tekrar tek haneye düşmesi gerektiğinin altını çizen Şimşek, çift haneli enflasyonun kabul edilemeyeceğini, Türkiye’nin uzun vadeli refahı ve huzuru açısından çift hanenin tehlike arz ettiğini söyledi.

referandum ekonomi portföy
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!