Belediyeler aracılığı ile yaşlı, engelli ve gazilere ücretsiz ulaşım imkanı sunan işletmeler için devlet desteğinin verildiği açıklandı. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından engelli, yaşlı, gazi ve şehir yakınlarının ücretsiz ulaşım kapsamında birçok haktan yararlanmaları için desteklenmeye devam edecekleri ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde şehir içerisinde ücretsiz ulaşım imkanı sunan bazı işletmelerin belirlenmesi için devlet tarafından belediyeler görevlendirildi. Bu kişilere ücretsiz ulaşım imkanı sunan işletmelerin ödüllendirilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılmasına karar verilmişti. 

Son bir yıl içerisinde belediyeler tarafından hizmet verdiği belirlenen işletmelerin ortaya çıkarılmasının ardından 280 milyon liralık gelir desteğinin verildiği açıklandı. Bu yardımların verilebilmesi için işletmelerin şehir içi toplu ulaşım araçlarında gazi, şehit yakınları, engelliler ve yaşlılar için gerekli ulaşım imkanlarının ücretsiz bir şekilde sağlanmasının gerektiği açıklandı. Bu durum karşılığında yardımları karşılaması için Bakanlık tarafından bir yönetmeliğin dahi çıkarıldığı özellikle belirtildi. Gelir desteği ödemesinden yararlanması planlanan işletmeler için öncelikli olarak şehir içi toplu taşıma ve deniz yolu taşımacılığı için aylık 750 lira, büyük şehirlerde bu rakam bin liraya kadar yükseltilerek belirlendi. 

İçişleri Bakanlığının kontrolü ile ödemelerin belediyeler tarafından açılan hesaplara sorunsuz bir şekilde gönderiliyor. Belediyelerin açmış olduğu hesaplardan sonrasında işletmelerin hesaplarına aktarılıyor. Bu desteğin her geçen yıl artarak devam ettiği ve sonucunda ciddi rakamlara ulaştığı tespit edildi. İşletmelerin bu konuda özendirilmesi içinde gerekli düzenlemeler devam ediyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın