Advert Advert Advert

Zeybekci: Üretim ile İlgili Reform Paketi Yapılacak

Zeybekci: Üretim ile İlgili Reform Paketi Yapılacak
Zeybekci: Üretim ile İlgili Reform Paketi Yapılacak -

Üretim üzerindeki yükler adına çok önemli çalışmaların yapıldığını belirten Zeybekci, kamunun yükleri konusunda ciddi reformların yakın zamanda yapılacağını söyledi.

Katıldığı televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, referanduma ilişkin değerlendirmesinde Türkiye’nin çok önemli bir eşikten geçtiğini söyledi. 2016 yılında Türkiye’nin hem içerden hem de dışarıdan çok büyük sıkıntılara maruz kaldığını, terör olaylarının ve darbe girişiminin yanı sıra ekonomik anlamda da sıkıntılar yaşandığını ancak  üçüncü çeyrekte bir toparlanma sürecine girildiğini belirten Zeybekci, referandumun Türkiye için çok önemli bir karar aşaması olduğunu, yapılan halk oylamasının Türkiye’nin küresel piyasalardaki yeri hakkında da bilgi verdiğini söyledi. Referandum sürecinde tüm dünyanın gözünün Türkiye üzerinde olduğunu, çıkacak cevabın yatırımcısından üreticisine kadar herkesi yakından ilgilendirdiğini belirten Zeybekci, evet kararının çıkması ile istikrarın devam edeceğini bundan sonraki süreçte Türkiye’nin büyük gelişmeler kaydedeceğini söyledi.

Koalisyon Devri Sona Erdi

Referandum sonucunun çok doğru bir karar olduğunu ve milletin feraset ile yaklaştığını belirten Zeybekci, Türkiye’nin en büyük hastalıklarından birinin koalisyon hükümetleri olduğunu zamanında bu yüzden çok büyük sıkıntılar yaşandığını, Türkiye’nin artık bu hastalıktan kurtulduğunu söyledi. Artık koalisyonlar ile yaşamanın geride kaldığını altını çizen Zeybekci, artık Türkiye’nin önüne bakacağını ve yükselişe geçeceğini söyledi.

Reform Paketi Yolda

Referandum sonrasında herhangi bir kabine değişikliği konusunun gündeme gelmediğini belirten Zeybekci, yakın gelecek için böyle bir planın olmadığını sözlerine ekledi. Serbest bölgeler ve üretim üzerindeki yükler gibi pek çok alanda çalışmaların her geçen gün ilerletildiğini belirten Zeybekci, üretim ile ilgili reform paketinin yakın zamanda gündemde olacağını, kamunun yükleri konusunda ciddi reformların yapılması gerektiğini söyledi.

koalisyon üretim ekonomi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!