Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda kıdem tazminatı ile ilgili taslağın henüz paylaşılmadığını belirtti. 

Çalışanları yakından ilgilendiren ve haklarını korumaya yönelik çeşitli önlemlerin alındığı kıdem tazminatı konusu tekrar gündeme getirildi. Geçtiğimiz haftalarda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yapmış olduğu açıklamalarda kıdem tazminatı sistemi hakkında yeni bir düzenleme yapacaklarını, çalışanlarının haklarının daha iyi bir şekilde korunacak sistemi getireceklerini açıklamışlardı. 

Bunun ardından taslak hakkında bazı açıklamalar yapıldı. Daha önce en az bir yıl çalışma sürecinden sonra kıdem tazminatı hak eden vatandaşlara yeni sistem ile birlikte bir gün dahi çalışmaları halinde gereken ödemelerin yapılacağı müjdesini vermişti. Bunun ardından kıdem tazminatı hakkındaki net bilgilerin ne zaman paylaşılacağı hakkında merak edilenlere Bakan Mehmet Müezzinoğlu katılmış olduğu bir toplantıda yanıt verdi. Kıdem tazminatı hakkında 30 gün kuralının korunması için yeni düzenlemelerin yapıldığı, devletin bu süreç içerisinde prim katkısı sağlayacağı yönünde bazı açıklamalar yapılmıştı. Bunun ardından Bakan tarafından yapılan açıklamalar sonrasında önümüzdeki hafta itibari ile gerekli görüşmelerin paydaşlar ile birlikte görüşülmeye başlanacağı ifade edildi. 

Bakan açıklamalarında ‘Şuan bizim herhangi bir ifademiz söz konusu olmadığı için taraflarla görüşmemizin bir anlamı olmayacak. Bizim tek ifademiz kıdem tazminatının şeffaf, alın terine dayanan, sürdürülebilir bir sistem haline getirilmesi olmasını temenni ediyoruz’ ifadelerini kullandı. 1 Mayıs işçi bayramı kutlamaları içinde gerekli düzenin sağlanacağını ifade eden bakan bu konuda çalışmaların başladığını anlattı.  

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın