İşsizlik En Büyük Sorunumuz

İşsizlik En Büyük Sorunumuz

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yapmış olduğu açıklamalarda Türkiye ekonomisinin zayıf karnının işsizlik sorunu olduğuna dikkat çekerek her yıl belirli sayıda vatandaşa iş bulmak için harekete geçtiklerini dile getirdi.Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi yapmış olduğu açıklamalarda Türkiye ekonomisinin zayıf karnının işsizlik sorunu olduğuna dikkat çekerek her yıl belirli sayıda vatandaşa iş bulmak için harekete geçtiklerini dile getirdi. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi bir televizyon kanalında yapmış olduğu açıklamaların ardından Türkiye ekonomisini ve referanduma olan etkilerini gündeme getirdi. Türkiye ekonomisinin son yıllardaki en büyük sorununun işsizlik verileri ile ilgili olduğunu ve işsizlik sorununun Türkiye'nin zayıf karnı olarak dile getirdi. Yapmış olduğu eleştirilerde referandum sonuçlarının bazı önlemler ve bazı durumlar yerine getirildiği zaman daha iyi bir hale gelebileceğini ancak işsizlik verilerinin bu süreci olumsuz bir şekilde etkilediğini dile getirdi. 

İşsizlik seviyelerinin yüzde 13 seviyelerine çıkmasının büyük bir problem olduğunu dile getirirken vatandaşların bu süreçten olumsuz bir şekilde etkilenmelerinden dolayı referandum sürecine de bu şekilde bir katkı sağladıklarını dile getirdiklerini açıklayan Bakan Nihat Zeybekçi bu sürecin en az seviyeye indirilmesi için devlet tarafından çalışmaların yaşandığına dikkat çekti. Türkiye'nin en büyük sorunlarından birisinin işsizlik olduğunu vurgularken 2008 yılında yaşanan ekonomik kriz süreci içerisinde de işsizlik verilerinin arttığı ve işten çıkarılan vatandaş sayısının yükseldiğini açıkladı. İşsizlik sorununun sandık üzerinde her zaman olumsuz etkilerinin olduğu tespit edildi. 

İşsizlik sorununun tamamen ortadan kaldırılması için öncelikli olarak büyüme hedeflerinin artırılması gerektiğine dikkat çekilirken büyüme oranlarının yüzde 5.5 seviyelerine çıkarılarak giderilebileceğine dikkat çekti. Büyüme oranları arttıkça bu yıl için işsizlik oranlarının yüzde 11 seviyelerine düşürülebileceğini açıkladı. Büyüme oranlarının artırılması için ise yabancı yatırımların artırılmasının önemli olduğunu dile getirdi. ekonomi bakanı nihat zeybekçi işsizlik sorunu büyüme oranları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?
Emekliler Konut Kredisi Çekebilir Mi?