Büyükanne Projesine bankalarda dahil olmaya hazırlanıyor. Torununa bakan ve proje kapsamında maaş alan büyükannelere bankalar cazip fırsatlar içeren farklı seçenekler sunmaya başladı.

Büyükanne Projesi pilot olarak belirlenen kentlerde hayata geçti. Bu kapsamda torununa bakan büyükannelere 425 liralık destek sağlanmaya başlandı. İlk ödemeleri alan büyük anneler projeden memnun kalırken, diğer kentlerde proje kapsamına alınacağı günü beklemeye başladı.

Torununa bakan ve pilot kentlerde projeden yararlanma hakkı kazanan büyükanneler ilk ödemelerini 14 Nisan 2017 tarihinde aldı. Buna göre 3 yaş ve altında torununa bakan büyükannelere 12 ay boyunca maddi destek verilmesi ön görüldü.

Projeye İlgi Yüksek Oldu

Pilot kentlerde ikamet eden ve Büyükanne Projesine başvuru yapan kişi sayısı yüz bini aştı. Projenin ilk etabında toplam 6.500 kadar büyükanne projeden yararlanama hakkı elde etti. Uygulanan Büyükanne Projesinde ödemeler, projeye dahil olduktan bir ay sonrasında verilmeye başlandı. Büyükanneler destek ödemelerini ise PTT müdürlük ve şubelerinden aldı. İsteyen büyükanneler ise destek ödemelerini PTT kart ile kolaylıkla çekti. PTT söz konusu kartlar için herhangi bir ücrette talep etmiyor.

Bankalar Avantajı Fırsata Dönüştürmeye Çalışacak!

Bu gelişmeler yaşanırken, bankalarda büyükannelere özel fırsatlar içeren bir kampanyaya başladı. Bankaların büyükannelere özel kampanyasında altın hesabı ve düşük faizli kredi seçeneklerinin olduğu görüldü. Büyükanne Projesinin daha kapsamlı hale getirilmesi ise bankaların bu konuda da yarışa başlayacağının ilk sinyallerini verdi. Bankaların emekli promosyonundaki yarışıysa son günlerde iyice arttı. Bir çok banka promosyon miktarları yükselttiğini duyurdu. Büyükannelere özel kampanyaların ise ilerleyen günlerde artması bekleniyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın