Ana SayfaGündemTrafik ve HGS Cezalarında Son Dakika Gelişmesi!

Trafik ve HGS Cezalarında Son Dakika Gelişmesi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında trafik ve HGS cezalarında yeni dönemin başlayacağı ifade edildi. 

Vatandaşları yakından ilgilendiren trafik cezaları ve HGS cezaları hakkında bir süredir yeni düzenlemelerin yapıldığı açıklanmıştı. Bunun ardından Maliye Bakanı Naci Ağbal konu hakkında merak edilenleri yanıtlayarak yeni bir düzenlemenin hayata geçirilmeye hazırlandığını belirtti. Yeni sistemin onaylanıp sisteme geçirilmesinin ardından vatandaşlar için hızlı ve güvenilir bir ödeme sistemi de geliştirilmiş olacak. Cezalar artık elektronik ortamda düzenlenmeye başlayacak. Bu sayede mağduriyetlerin ortadan kalkması için önemli bir adım atılmış olacak. Masraflardan dolayı da önemli ölçüde bir tasarrufun sağlanması bekleniyor. 

Yapılan açıklamalar sonrasında artık vatandaşlara kesilen trafik ve HGS cezaları elektronik ortamda düzenlenecek. Tebligatların elektronik ortamda düzenlenmesi kişilerin durumdan daha hızlı bir şekilde haberdar olmalarını sağlayacak. Daha önce eline çeşitli sebeplerden dolayı tebligat ulaşmamış olan vatandaşların yaşamış oldukları mağduriyetlerin yaşanması da bir anlamda engellenmiş olacak. Kağıt israfının da önüne geçileceğinden dolayı 100 milyonlarca liralık tasarrufun sağlanması planlanıyor. Elektronik Tebligat Sisteminin aslında geride bıraktığımız haziran ayından bu yana kullanıldığı ancak yapılan yeni düzenlemeler sonrasında yaygın hale getirileceği belirtildi. Vergi mükelleflerine bu sistem üzerinden ulaşım sağlanırken durumdan son derece memnun oldukları belirtildi. 

Sistemin kullanım oranının her geçen gün biraz daha arttığına dikkat çekilirken trafik ve HGS mağdurlarının da artık yeni sistemden yararlanabilecekleri belirtildi. Bu sayede vatandaşlara ulaşmayan tebligatlar engellenmiş olacak. Cep telefonu ve e posta adreslerine gelecek uyarılar sonrasında durumdan haberdar olacaklar. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.