Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamalar sonrasında trafik ve HGS cezalarında yeni dönemin başlayacağı ifade edildi. 

Vatandaşları yakından ilgilendiren trafik cezaları ve HGS cezaları hakkında bir süredir yeni düzenlemelerin yapıldığı açıklanmıştı. Bunun ardından Maliye Bakanı Naci Ağbal konu hakkında merak edilenleri yanıtlayarak yeni bir düzenlemenin hayata geçirilmeye hazırlandığını belirtti. Yeni sistemin onaylanıp sisteme geçirilmesinin ardından vatandaşlar için hızlı ve güvenilir bir ödeme sistemi de geliştirilmiş olacak. Cezalar artık elektronik ortamda düzenlenmeye başlayacak. Bu sayede mağduriyetlerin ortadan kalkması için önemli bir adım atılmış olacak. Masraflardan dolayı da önemli ölçüde bir tasarrufun sağlanması bekleniyor. 

Yapılan açıklamalar sonrasında artık vatandaşlara kesilen trafik ve HGS cezaları elektronik ortamda düzenlenecek. Tebligatların elektronik ortamda düzenlenmesi kişilerin durumdan daha hızlı bir şekilde haberdar olmalarını sağlayacak. Daha önce eline çeşitli sebeplerden dolayı tebligat ulaşmamış olan vatandaşların yaşamış oldukları mağduriyetlerin yaşanması da bir anlamda engellenmiş olacak. Kağıt israfının da önüne geçileceğinden dolayı 100 milyonlarca liralık tasarrufun sağlanması planlanıyor. Elektronik Tebligat Sisteminin aslında geride bıraktığımız haziran ayından bu yana kullanıldığı ancak yapılan yeni düzenlemeler sonrasında yaygın hale getirileceği belirtildi. Vergi mükelleflerine bu sistem üzerinden ulaşım sağlanırken durumdan son derece memnun oldukları belirtildi. 

Sistemin kullanım oranının her geçen gün biraz daha arttığına dikkat çekilirken trafik ve HGS mağdurlarının da artık yeni sistemden yararlanabilecekleri belirtildi. Bu sayede vatandaşlara ulaşmayan tebligatlar engellenmiş olacak. Cep telefonu ve e posta adreslerine gelecek uyarılar sonrasında durumdan haberdar olacaklar. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + 14 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.