Ana SayfaSağlık

Sağlık

Tahmini Kasko Hesaplama Nasıl Yapılır?

Öncelikle sigorta ve kaskodan bahsedelim. Sigorta, her satın alınan araç için yasalar gereği yapılması zorunlu bir işlemdir. Trafik sigortası herhangi bir kaza durumunda karşı...

5 Dakikalık Bir Egzersiz ile Bel ve Sırt Ağrılarınızdan Kurtulmak İster misiniz?

Günümüz insanın en çok şikayet ettiği rahatsızlıklardan biri de bel ve sırt ağrılarıdır. Yoğun iş yaşamı, bütün gün masa başında ya da ayakta yapılan işler, toplu taşıma araçlarında ayakta yapılan uzun yolculuklar, alış-veriş merkezlerinde uzun uzadıya geçirilen zamanlar, bilinçsiz bir biçimde taşıdığımız ağırlıklar, bel ve sırt rahatsızlıklarının toplumda artmasına neden olan etmenlerden birkaçı olarak önümüzde duruyor.

D Vitamini Takviyesi ile Kış Hastalıklarından Korunmak Mümkün

Sonbahar mevsiminin gelişi ile birlikte havalar serinlemeye başladı. Kışın habercisi sonbaharda yavaş yavaş kendini hissettiren sağlık problemleri ve hastalıklar, kış mevsimi ile birlikte çok daha artacaktır. Geleneksel olarak her kış öncesi tekrarlanan, gazetelerde, televizyonlarda ve internet sitelerinde “Kış Hastalıklarından Korunma Yolları” adlı makale ve programlar yakında gün yüzüne çıkacaktır.

Diş Fırçaları Hakkında Bilinmeyen 8 Şey

Diş fırçalamanın önemini, günde en az iki kere fırçalanması gerektiğini hepimiz doktorlardan duymuşuzdur. Diş fırçalamak günlük yaşamın doğal bir parçası haline gelmiş, modern hayatın ve sağlıklı bir hayatın vazgeçilmez bir unsuru olmuştur. Lakin diş fırçaları hakkında çok fazla bilinmeyen 8 şeyi aşağıda sizler için derledik.

Günlük Kahve (Kafein) Tüketimi İçin Dikkat Edilmesi Gereken 4 Şey

500’lü yılların sonlarına doğru Habeşistanlı (bugünkü Etiyopya) çoban Kaldi, keçilerinin bir ağacın meyvelerini yedikten sonra çok neşeli ve hareketli olduğunu fark eder.

Saç Dökülmelerini Engelleyen ve Saçlarınızın Sağlıklı Büyümesine Yardımcı Olan 10 Doğal Besin Maddesi

İnsanların büyük bölümünün kötü bir görünüm olduğunu düşündüğü kellik problemi ile karşı karşıya kalmak istemez. Özellikle de kadınlar için çok korkutucu bir durum olan saç dökülmesi, güzelliğin kaybedilmesi endişesi ile psikolojik bazı problemlere bile yol açabilir.

Cilt Etiketlerinin (Siğillerin) Tedavisinde Etkili 5 Doğal Yöntem

Çirkin ve kötü bir görünüme neden olan cilt etiketleri (siğiller), fiziksel olarak acı vermese de özellikle kadınlarda öz güven eksikliğine, kendini kötü hissetmeye ve psikolojik bazı rahatsızlıklara neden olabilmektedir.

Televizyon İzlemenin Sağlığınıza Vereceği 6 Büyük Zarar

Tüm dünyada insanların en büyük bağımlılıklarından biri elbette ki aşırı televizyon izleme alışkanlığıdır.

Akıllı Beslenme Çantası ile Daha Sağlıklı Bir Yaşam Sürdürmek Mümkün

Özellikle son yıllarda Avrupa ve Amerika’da yaygınlaşmaya başlayan Smart Lunch Box (Akıllı Beslenme Çantası) sağlıklı bir yaşam için, sanıyorum ki insanların yavaş yavaş geçmişe döndüğünün en önemli göstergelerinden biri.

Sağlıklı ve Mutlu Çocuklar Yetiştirmek İçin 10 Öneri

Bütün anne-babalar, sağlıklı, mutlu, başarılı, benlik saygısı yerinde ve akıllı çocuklar yetiştirmek ister. Bütün bunlar için elbette ebeveynlerin, çocuk yetiştirme hakkında bilmesi ve uygulamaya geçmesi gereken genel geçer bilgiler vardır.

Çocuk Eğitiminde Sık Yapılan 7 Hata

Ebeveyn olmak, çocuk eğitiminde hassas dengeleri gözetmeyi de gerektirir.

Çocuklara Tasarruflu Olmayı Öğretmek İçin İzlenebilecek 9 Yol

Çocuklarımızı, daha sağlıklı, daha mutlu ve daha az stresli bir hayata hazırlamak için erken yaşlarda tasarruflu olmayı öğretmek oldukça önemlidir.