Ana SayfaBanka İş İlanlarıMerkez Bankası Personel Alımları Yapıyor!

Merkez Bankası Personel Alımları Yapıyor!
M

Merkez Bankası Personel Alımları Yapıyor! Detaylar için...

-

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Teknisyen pozisyonunda istihdam etmek için 40 banka personel alımı yapacağını duyurdu.

Merkez Bankası Personel Alım Şartları

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın açmış olduğu banka iş ilanına başvuru yapacak adayların Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümlerinden mezun olması ve sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının ön lisans eğitimini tamamlamış olmaları istenmektedir.

  • 1989 ve sonra doğmuş olması,
  • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olması,
  • Beden ve ruh sağlığının olması,
  • En az iki yıl içinde yapılan Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında daha öncesinde elenmiş olması,
  • 2018 yılında yapılan KPSS Ön Lisans veya 2020 yılında yapılacak KPSS Ön Lisans en az 50 KPSSP93 puanı olması gerekmektedir.

Yayımlanan ilanla ilgili bildirimler adayların başvuru sırasında bildirdikleri e-posta
adreslerine veya Bankanın internet sitesi insan kaynakları sayfasında insankaynaklari.tcmb.gov.tr duyuru yapılacaktır ve herhangi bir evrak gönderilmeyecektir.

Yapılacak Sınav ve Tarihleri

  • Kişilik ve Yetkinlik Testleri (17-19 Aralık 2020)
  • Uygulama Sınavı (21-29 Aralık 2020)
  • Komisyon Mülakatı (4-13 Ocak 2021)

Başvuru Tarihi Ne zaman?

Başvuruları 27 Kasım 2020 Salı günü başlayıp 14 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 17.30’da sonra erecektir. Başvurular elektronik ortamda gerçekleşecek olup, adayların bankanın istediğini belgeleri elektronik ortama yüklemeleri gerekmektedir. Şahsen ya da e-posta ile başvuru yapacak bireylerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Banka personel alım başvurusu esnasında bireylerden fotoğraf, diploma ya da  geçici mezuniyet belgesi yahut öğrenciliğinin son döneminde olan bireylerinde okullarından alacakları son dönem öğrencisi olduklarını gösteren belge, sınav sonuç belgeleri, yabancı dil belgesi ile birlikte kısaca özgeçmişlerini yazmaları gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından ilgili iş ilanı detaylarına ve başvurusuna bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,260BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol