Advert Advert Advert

Merkez Bankası Personel Alımları Yapıyor!

Merkez Bankası Personel Alımları Yapıyor!
Merkez Bankası Personel Alımları Yapıyor! Pınar Çürük -

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Araştırmacı pozisyonunda istihdam etmek için 12 banka personel alımı yapacağını duyurdu.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Araştırmacı pozisyonunda istihdam etmek için 12 banka personel alımı yapacağını duyurdu.

Merkez Bankası'nın açmış olduğu banka iş ilanına başvuru yapacak adayların üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmalarını istemektedir. Bölümler için kriterler koyan Merkez Bankası, İktisat, ekonometri, işletme, finans, maliye, istatistik ve matematik bölümlerinden mezun olunması istenmiştir. Finans, iktisat ve matematik alanlarında yüksek lisans eğitimlerini bitirmiş yahut son dönem öğrenci pozisyonunda bulunan adaylarında başvuruları değerlendirme kapsamında bulunacaktır.

Başvuru şartlarından biri de ingilizce dil bilgisi olan Araştırmacı alımlarında adayların aynı zamanda başka kuruluşlarda zorunlu hizmetlerinin bulunmaması gerekmektedir. KPSS'den en az 85 puan, son başvuru tarihi itibariyle son 2 senede gerçekleşen GRE sınavından en az 158 sayısal puan ya da ALES'den en az 85 almış olma şartı koyan banka,  başvuru ile işe alım süreci arasında adaylara e-posta, www.tcmb.gov.tr internet sitesinden ya da kağıt ortamı ile herhangi bir yazışma yapmayacaktır.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası personel alımları başvuruları 19 Haziran 2017 Pazartesini günü başlayıp 3 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 17.30'da sonra erecektir. Başvurular elektronik ortamda gerçekleşecek olup, adayların bankanın istediğini belgeleri elektronik ortama yüklemeleri gerekmektedir. Şahsen ya da e-posta ile başvuru yapacak bireylerin başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Banka personel alım başvurusu esnasında bireylerden fotoğraf, diploma ya da  geçici mezuniyet belgesi yahut öğrenciliğinin son döneminde olan bireylerinde okullarından alacakları son dönem öğrencisi olduklarını gösteren belge, sınav sonuç belgeleri, yabancı dil belgesi ile birlikte kısaca özgeçmişlerini yazmaları gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından ilgili iş ilanı detaylarına ve başvurusuna bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.memurpersonelalimi2016.com/wp-content/uploads/2017/05/merkez-bankasi-2017-arastirmaci-detay.pdf

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Merkez Bankası banka iş ilanı banka personel alımı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!