Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 50 Memur Alımı Yapacak

0

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bugün Resmi Gazete’de yayınladığı duyuruya göre, genel idare hizmetleri sınıfında dokuzuncu dereceden 50 kişilik memur alımı yapacak. Bakanlık, sözlü sınav ile Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Genel İdare Hizmetleri Sınıfı 9. Derece bölümü için 50 kişilik kontejyan açtı. Memur alımı yapacak olan bakanlık, belirli öğrenim dallarındna mezun olmuş memur adayları arasından düzenlenecek sözlü sınav ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uzman Yardımcısı Sınavı Katılma Şartları

Bahsi geçen kadro için düzenlenecek olan sözlü sınava katılmak isteyen adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan tüm şartları sağlıyor olmak ile birlikte üniversitelerde en az dört yıllık eğitim veren ilgili bölümlerden mezun olmuş olmaları gerekiyor.

Sözlü sınava katılacak olan memur adaylarının 2018 yılı Ocak ayı itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekirken,  2017 KPSS’den 75 ya da daha üstte puan almış olması gerekiyor.

Sınava alım yapılacak kadro sayısının 4 katı kadar davet yapılacağını belirten Bakanlık, geride kalan beş yıllık sürede YDS sınavından da en az C seviyesi, yani 70 puan alınmış olmasını önemsiyor.

Erkek adaylar için askerlik görevinin tamamlanmış ya da muaf olunmuş olmasını önemseyen Bakanlık, görevin devamına engel nitelikte bir akıl hastalığı taşınmamasına, bahsi geçen süreç içerisinde istenilen belge ve bilgiler ile başvuru yapılmış olmasına önem veriyor.

Sınav Başvurusu Ne Zaman?

www.aile.gov.tr intenret sitesinde yer alan sınav başvuru ekranı üzerinden 20 Kasım 2017 ve 1 Aralık 2017 tarihleri arasında uzman yardımcılığı sınavı başvurusu yapabilecek olan adaylar, eksiksiz doldurdukları belgenin çıktısını alarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı’na bireysel olarak teslim etmesi ya da posta yolu ile göndermesi gerekiyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın