Ana SayfaKariyer2021'de Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?

2021’de Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?
2

-

Banka personel maaşları personelin içinde bulunduğu statüden statüye göre değişiklik gösterir. Yaptığımız araştırma sonuçlarına yazının sonunda yer alan linkten detaylı bir şekilde banka banka ulaşabilirsiniz.

Örneğin bir gişe görevlisi ile müşteri temsilcisinin alacağı maaş aynı olmamaktadır. Gişe personeli olmak bankacılığa atılmış ilk adımdır. Bankada yeni işe başlayan bir personel banko elemanı olarak görev alır.

Gişe görevlisi olarak çalışmaya başlandığında paraya dair her şey öğrenilmiş olur. Aynı zamanda aynı statülerde çalışan banka elemanları maaşları bankadan bankaya da farklılık gösterebilir.

Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?
Bankacıların maaşları bankaya, enflasyona, tecrübeye, hangi departmanda, hangi pozisyonda çalıştığınıza bağlı olarak değişiyor. En düşük bankacı maaşı asgari ücrettir.
Yeni Mezunlar Ne Kadar Maaş Alıyor?
Yeni mezun bankacı maaşları asgari ücretten başlıyor.
1-5 Yıl Arası Tecrübeliler Ne Kadar Maaş Alıyor?
1-5 yıl arası tecrübeye sahip olan bankacı maaşları 2.500 TL’den başlıyor.
5 Yıl ve Üzeri Tecrübeye Sahip Olanlar Ne Kadar Maaş Alıyor?
5 yıl ve üzeri tecrübeye sahip olan bankacı maaşları 4.500 TL’den başlıyor.
Gişe Yetkilisi Ne Kadar Maaş Alıyor?
Gişe yetkilisi maaşları 2.200 TL’den başlıyor.
Müşteri Temsilcisi Ne Kadar Maaş Alıyor?
Müşteri temsilcisi maaşları 2.300 TL’den başlıyor.
Uzman ve Uzman Yardımcıları Ne Kadar Maaş Alıyor?
Uzman ve Uzman Yardımcısı maaşları 4.000 TL’den başlıyor.
Genel Müdürler Ne Kadar Maaş Alıyor?
Genel Müdür maaşları 7.000 TL’den başlıyor.

Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?

Örneğin 2016 yılı temel alındığında A bankasında 1.200 TL maaş alan bir gişe görevlisi B bankasında 1.400 TL ücretle çalışabilmektedir. Buradan da anlayacağımız üzere banka personeli için sabit bir ücret söylemek çok da doğru olmayacaktır. Bankacılık sektöründeki en yüksek maaşı satış bölümlerinde bulunan portföy elemanları almaktadır.

Bu konuda deneyimli bir hale gelen ve bankalar arası satışı gerçekleştirebilen bir portföy sorumlusunun maaşı 5.000 TL’yi bulmaktadır. Aynı zamanda şube müdürleri de oldukça yüksek miktarlarda ücretler almaktadır.

Kazancı bu kadar yüksek olan bu sektöre giriş yapabilmek için internet üzerinden banka iş ilanları duyurularını inceleyebiliriz. Ve eğer gerekli olan şartları taşıyorsak banka sınavları ile bu sektöre giriş yapabiliriz.

2021 Bankacı Maaşları

İlk olarak söylemek isteriz ki bankacılık sektörüne adım atacaksanız veya adım atmışsanız “bu sektörde çok para” gibi cümleleri duyacaksanız ancak bunun doğruluk payı yok. Bankacılık sektöründeki çok para var ancak olan paralar bankalardadır. Bankacılık sektöründe kariyer planı yaparsanız, kariyer basamaklarını sabırla çıkarsanız o paralara ulaşmanız mümkün. Aksi takdirde bankacı maaşları diye hayal edilen yüksek rakamlar sadece hayal olarak kalır. Her sektörde yükselme vardır. Bu sadece bankacılık sektörüne ait değildir.

Bankaların Çalışanlarına Tanıdığı Haklar ve Bankacı Maaşlarına Ayrıntılı Buradan Ulaşabilirsiniz!

2019 Bankacı maaşları incelendiği zaman en düşük banka çalışanı maaşının asgari ücreti yani 1.600 Türk Lirası olduğu görülmekte. Çalışılan bankaya göre kariyer basamaklarını tırmanmanız halinde ise maaşınız artış gösterecektir. Bankacı maaşları 2018 yılında başlangıç seviyesi olarak her bankada aynı düzeydedir.

2018 Banka Maaş İstatistikleri

2021'de Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor?

Genel olarak 2018 banka maaşları verileri incelendiğinde ise gişe görevlisi maaşlarının 1.900 TL ile 2.600 TL arasında, Gişe Asistanı maaşlarının 1.900 TL ile 4.000 TL arasında, Müşteri Temsilcisi maaşlarının 1.950 TL ile 4.5000 TL arasında, Müfettiş maaşlarının 3.000 TL ilce 7.000 TL arasında, banka müdürü maaşlarının 8.000 TL ilce 18.000 TL arasında, Genel Müdür maaşlarının ise 50.000 TL ile 100.000 TL arasında olduğu görülmekte.

Ancak bu bankacı maaşları sadece kağıt üzerinde yazılı olan rakamlardan ibaret olduğu unutulmamalı. Her bankanın kendi özelinde ve kendi çalışma şartları içerisinde gösterilen performansa göre primleri bulunmaktadır. Kazanılan bankacı primleriyle en alt kademe istihdam eden bir bankacının maaşı aylık 3.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Devlet bankalarında bu rakamın bir basamak daha yukarıda olduğu yani 3.200 TL olduğu duyulmuştur.

İşe yeni başlayan bankacı maaşları incelendiği zaman 2018’de alt sınırın 1.800 Türk Lirası, üst sınırın ise 2.200 Türk Lirası olduğu bilinmektedir. 2018 işe başlayan bankacı maaşları yine devlet ya da özel banka olma kriterine göre değişmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol