Ana SayfaSağlıkŞişli Sağlık Kart ile halkın sağlığı güvence altına…

Şişli Sağlık Kart ile halkın sağlığı güvence altına…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Şişli Sağlık Kart uygulaması ile ilçede yaşayan herkes, anlaşmalı 26 özel sağlık kuruluşunda belirlenen branşlarda yüzde 50 ’ye varan indirimle tedavi olma imkanına kavuşuyor. Tüm hizmetlerinde sosyal belediyeciliği temel ilke edindiklerini vurgulayan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü; “Hizmette temel ilkemiz her zaman sosyal belediyecilik oldu. İlçede yaşayan 210 bin vatandaşımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırma amaçlı Şişli Sağlık Kart Projesini hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz ’ ’ dedi.
  Sosyal belediyecilik anlayışıyla her projesini, Şişli halkının yaşamını kolaylaştırmak için gerçekleştiren Şişli Belediyesi, ilçede yaşayan 210 bini aşkın vatandaşın sağlıklı yaşama hakkını güvence altına almaya yönelik benzersiz bir projeyi hayata geçirdi. Proje ile artık Şişli ’de yaşayan herkes bir Şişli Sağlık Kart sahibi olacak ve projeye sponsor olan 26 özel sağlık kuruluşunda bugünden itibaren belirlenen branşlarda yüzde 50 ’ye varan indirimle tedavi olma imkanı bulacak.

  Yerel Yönetimlere Örnek Olacak Proje
  Yerel yönetimler için örnek teşkil edecek olan bu proje ile Şişli Belediyesi, her vatandaşın temel hakkı olan sağlık hakkını güvenceye alan dev bir sağlık hizmeti sunuyor. Projenin Nişantaşı Sanat Parkı ’nda gerçekleştirilen basın lansmanında Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve 26 özel hastanenin üst düzey yöneticileri, projenin ayrıntıları hakkında bilgi verdi.

  Sağlığa Ulaşım Herkesin Hakkı
  Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, yaptığı konuşmada uygulamaya koydukları tüm projelerde sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerinin altını çizerek, her yurttaşın sağlık hizmetlerine kolay erişmesinin sosyal belediyelerin temel görevi olması gerektiğini vurguladı. Bu görev bilinciyle Şişli Sağlık Kart Projesini hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduğunu anlatan Hayri İnönü, sözlerine şöyle devam etti:
  “Bu proje için 6 aydır aralıksız ve büyük bir titizlikle çalışıyoruz. En temel haklarımızdan biri olan sağlık hakkı için özel sağlık kuruluşları ile anlaşarak Şişli sakinlerine Şişli Sağlık Kart ile yüzde 50 indirimli sağlık hizmeti getiriyoruz. Ama projemiz burada kalmayacak, hastane sayısını daha da artırarak, büyüyerek devam edecek. Biz yola bu hedefle çıktık. ’ ’

  Vatandaş Şişli Sağlık Kart ’tan Nasıl Yararlanacak
  Şişli Sağlık Kart ’ın Şişli ’de yaşayan 210 bin vatandaşın ayrımsız tümüne verileceğini ve kartların posta yoluyla dağıtımına başlandığını belirten Hayri İnönü, “Sponsorumuz olan 26 sağlık kuruluşunda hiç bir evraka ihtiyaç duymadan Şişli Sağlık Kart ile muayene, tetkik, ameliyat, yatarak tedavi ve bakım hizmetlerinden faydalanabilecekler. 18 yaşından küçük vatandaşlarımız ise ailelerinden bir kişinin Şişli Sağlık Kartı ile sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek ’ ’ dedi.

  Toplantının sonunda ilk Şişli Sağlık Kart, Şişlili bir vatandaşa Başkan Hayri İnönü tarafından takdim edildi. Sanat Parkında gün boyunca açık olacak hastanelerin stantlarından vatandaşlar bilgi alma imkanı bulurken, şeker ölçümü, göz taraması benzeri sağlık kontrolleri de yaptırabilecek. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.