Ana SayfaSağlıkŞişli Sağlık Kart ile halkın sağlığı güvence altına…

Şişli Sağlık Kart ile halkın sağlığı güvence altına…

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Şişli Sağlık Kart uygulaması ile ilçede yaşayan herkes, anlaşmalı 26 özel sağlık kuruluşunda belirlenen branşlarda yüzde 50 ’ye varan indirimle tedavi olma imkanına kavuşuyor. Tüm hizmetlerinde sosyal belediyeciliği temel ilke edindiklerini vurgulayan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü; “Hizmette temel ilkemiz her zaman sosyal belediyecilik oldu. İlçede yaşayan 210 bin vatandaşımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırma amaçlı Şişli Sağlık Kart Projesini hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz ’ ’ dedi.
Sosyal belediyecilik anlayışıyla her projesini, Şişli halkının yaşamını kolaylaştırmak için gerçekleştiren Şişli Belediyesi, ilçede yaşayan 210 bini aşkın vatandaşın sağlıklı yaşama hakkını güvence altına almaya yönelik benzersiz bir projeyi hayata geçirdi. Proje ile artık Şişli ’de yaşayan herkes bir Şişli Sağlık Kart sahibi olacak ve projeye sponsor olan 26 özel sağlık kuruluşunda bugünden itibaren belirlenen branşlarda yüzde 50 ’ye varan indirimle tedavi olma imkanı bulacak.

Yerel Yönetimlere Örnek Olacak Proje
Yerel yönetimler için örnek teşkil edecek olan bu proje ile Şişli Belediyesi, her vatandaşın temel hakkı olan sağlık hakkını güvenceye alan dev bir sağlık hizmeti sunuyor. Projenin Nişantaşı Sanat Parkı ’nda gerçekleştirilen basın lansmanında Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve 26 özel hastanenin üst düzey yöneticileri, projenin ayrıntıları hakkında bilgi verdi.

Sağlığa Ulaşım Herkesin Hakkı
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, yaptığı konuşmada uygulamaya koydukları tüm projelerde sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerinin altını çizerek, her yurttaşın sağlık hizmetlerine kolay erişmesinin sosyal belediyelerin temel görevi olması gerektiğini vurguladı. Bu görev bilinciyle Şişli Sağlık Kart Projesini hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduğunu anlatan Hayri İnönü, sözlerine şöyle devam etti:
“Bu proje için 6 aydır aralıksız ve büyük bir titizlikle çalışıyoruz. En temel haklarımızdan biri olan sağlık hakkı için özel sağlık kuruluşları ile anlaşarak Şişli sakinlerine Şişli Sağlık Kart ile yüzde 50 indirimli sağlık hizmeti getiriyoruz. Ama projemiz burada kalmayacak, hastane sayısını daha da artırarak, büyüyerek devam edecek. Biz yola bu hedefle çıktık. ’ ’

Vatandaş Şişli Sağlık Kart ’tan Nasıl Yararlanacak
Şişli Sağlık Kart ’ın Şişli ’de yaşayan 210 bin vatandaşın ayrımsız tümüne verileceğini ve kartların posta yoluyla dağıtımına başlandığını belirten Hayri İnönü, “Sponsorumuz olan 26 sağlık kuruluşunda hiç bir evraka ihtiyaç duymadan Şişli Sağlık Kart ile muayene, tetkik, ameliyat, yatarak tedavi ve bakım hizmetlerinden faydalanabilecekler. 18 yaşından küçük vatandaşlarımız ise ailelerinden bir kişinin Şişli Sağlık Kartı ile sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek ’ ’ dedi.

Toplantının sonunda ilk Şişli Sağlık Kart, Şişlili bir vatandaşa Başkan Hayri İnönü tarafından takdim edildi. Sanat Parkında gün boyunca açık olacak hastanelerin stantlarından vatandaşlar bilgi alma imkanı bulurken, şeker ölçümü, göz taraması benzeri sağlık kontrolleri de yaptırabilecek. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.