Ana Sayfa Kredi Kartları Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma

-

Dolandırıcılık olayları nedeniyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 1 Şubat 2018 itibariyle yeni bir yasa çıkardı. 31 Ocak 2018 tarihine kadar herkes banka ve kredi kartlarını internet alışverişine açma işlemi yapmalarına gerek kalmadan doğrudan kullanabiliyorlardı. Ancak bu dolandırıcılığa yol açtığı için artık kart kullanıcılarının onay vermesi gerekiyor. Ancak bu işlem her bankada farklılık gösteriyor. Siz onay vermeden kartınızı kimse kullanamaz, alışveriş yapamaz. Detaylar yazının devamında.

Banka ve Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma

Kartın sahibi onay vermediği müddetçe kartlar online alışverişlerde kullanılamaz. Onay işlemleri ise çeşitli yöntemlerle yapılabilir. Bunlar; banka şubelerinin ziyaret edilmesi, sms gönderilmesi, banka müşteri hizmetlerinin aranması, mobil ve internet bankacılığın kullanılması. Tüm yapılacak olan işlemler hem hangisinin kullanıldığı hem de hangi banka olduğuna göre farklılık göstermektedir. Detaylar yazının devamında.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
Türkiye İş Bankası

İş Bankası kartını internet alışverişine açma işlemi için 4 farklı yöntemle olmaktadır. Bunlar; müşteri iletişim merkezi, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve sms göndermek. SMS göndererek internet bankacılığı açtırma İş Bankası için ONAY kelimesi ile kartın son 6 hanesinin aralarında bir boşluk bırakılarak yazılması, devamında 4402’ye mesaj atılması gerekir. Müşteri iletişim merkezi ile telefon bankacılığı açtırma için 0850 724 0724 numarasının aranması gerekmektedir.

 • Mobil bankacılık için bu adımları takip edin;

Uygulama Menüsü >> Kartlarım >> Kart Ayarlarım >> Kart Seçimi >> İnternetten Alışveriş.

 • İnternet Şubesi için bu adımları takip edin;

Kartlarım >> Kart Ayarlarım >> Alışveriş Tercihlerim >> Kart Seçimi >> İnternetten Alışveriş.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
Ziraat Bankası

Ziraat Bankası kartını internet alışverişine açma işlemi 2 farklı yöntemle olmaktadır. Bunlar müşteri iletişim merkezinin aranması ve mobil bankacılık uygulamasının kullanılması. Müşteri iletişim merkezinden telefon bankacılığını internet alışverişine açmak için 0850 220 00 00 numarasını aramanız gerekmektedir.

 • Mobil bankacılık için bu adımları takip edin;

Uygulama menüsü >> Kartlarım >> Kart Detay >> İşlemler >> Diğer İşlemler >> İşlem Kısıtı >> Yurt İçi İşlem Kısıtı.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
Garanti BBVA

Garanti Bankası kartını internet alışverişine açma işlemi için 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; mobil bankacılık, internet şubesi ve sms göndermek.

 • SMS göndererek internet bankacılığı açtırma Garanti Bankası için;
 • Tek Kart için= ONAY kelimesi ile kartın son 6 hanesinin aralarında bir boşluk bırakılarak yazılması, 3340’a mesaj atmanız gerekmektedir.
 • Tüm Kartlar için= TERCIH kelimesinin 3340’a mesaj atılması gerekmektedir.
 • Mobil bankacılık için bu adımları takip edin;

Ana Sayfa >> Hesap ve Kart >> Kartlar >> İlgili Kart >> İnternet Üzerinden Alışveriş

 • İnternet şubesi için bu adımları takip edin;

Ana Sayfa >> Kart > Kredi/Banka Kartı >> İlgili Kart >> Kart Bilgileri >> Güvenlik Bilgileri >> İnternetten Alışveriş

Yapı Kredi İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası kartını internet alışverişine açma işlemi için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; müşteri iletişim merkezi ve sms göndermektir. Müşteri iletişim merkezini arayarak internet bankacılığınızı açtırmak istiyorsanız 0850 222 0 444 ya da 444 0 444 numaralarından birini aramanız gerekiyor.

 • SMS göndererek internet bankacılığı açtırma Yapı Kredi Bankası için;

AÇIK kelimesi ile müşteri numaranızı arasında bir boşluk bırakarak 4944’e mesaj atmalısınız.

Halkbank İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
Halkbank

Halkbank kartını internet alışverişine açma işlemi için 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; müşteri iletişim merkezi, sms göndermek, internet şubesi ve mobil bankacılık uygulamasının kullanılmasıdır. Müşteri hizmetlerinden internet bankacılığı açtırmak için 0850 222 0 400 numarasını aramanız gerekmektedir. SMS göndererek bu işlemi yapmak içinse ONAY kelimesini 3404’e göndermeniz gerekmektedir.

Akbank İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
Akbank

Akbank kartını internet alışverişine açma işlemi için 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; banka şubeleri, bankanın Direkt uygulaması, sms göndermek ve müşteri merkezinin aranmasıdır. Müşteri merkezinden internet bankacılığını açtırmak için 444 25 25 numarasını aramalısınız. SMS göndererek bu işlemi yapmak için INTERNET kelimesini 8885’e göndermeniz gerekmektedir.

Denizbank İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
Denizbank

Denizbank kartını internet alışverişine açma işlemi için 5 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; bankanın müşteri hizmetlerinin aranması, sms gönderilmesi, şubelerin ziyaret edilmesi, internet şubesinin ya da mobil bankacılık uygulamasının kullanılmasıdır. Müşteri iletişim merkezinden yapmak için 0850 222 0 800 numarasını aramalısınız. SMS ile internet bankacılığı açtırmak için AÇIK yazmanız, 3280’e mesaj göndermelisiniz. Kart özelinde yetki vermek istiyorsanız IZIN kelimesi ile kartın son 4 hanesini arasında bir boşluk bırakarak 3280’e mesaj atmalısınız.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
QNB Finansbank

QNB Finansbank kartını internet alışverişine açma işlemi için 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; müşteri hizmetlerini aramak, sms göndermek, mobil bankacılık ya da internet şubesinin kullanılmasıdır.  Müşteri iletişim merkezinden yapmak için 0850 222 0 900 numarasını aramanız gerekmektedir. SMS göndererek internet bankacılığını açmak için INTERNET kelimesi ile kredi kartının son 4 hanesini aralarından bir boşluk bırakarak sırasıyla yazmanız ve 2273’e mesaj atmanız gerekmektedir.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
Vakıfbank

Vakıfbank kredi kartlarını internet alışverişine açma işlemi için 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; sms göndermek, mobil bankacılık uygulaması ile internet bankacılığının kullanılması ve müşteri temsilcisini aramaktadır. Müşteri temsilcisine bağlanarak internet bankacılığını açtırmak için 0850 222 0 724 numarasını aramanız gerekmektedir. SMS göndererek yapmak için HEPSİ kelimesini büyük harflerle yazarak 5724’e mesaj atmanız gerekmektedir.

Türkiye Finans İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans kartını internet alışverişine açma işlemi için 5 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; banka şubelerinin ziyaret edilmesi, internet bankacılığı ile mobil bankacılığın kullanılması, müşteri iletişim merkezinin aranması ve sms göndermektir.

SMS göndererek internet bankacılığı açtırmak için HEPSİ kelimesinin 2441’e mesaj atmanız gerekiyor. Karta göre onay vermek istiyorsanız AÇIK kelimesi ile kartın 6 hanesini aralarından bir boşluk bırakarak yazmanız, 2442’ye mesaj atmanız gerekmektedir.

Müşteri hizmetlerinden internet bankacılığı açtırmak için 0850 222 22 44 ya da 444 2 444 numarasını aramanız gerekmektedir.

HSBC İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
HSBC

HSBC kartını internet alışverişine açma işlemi için 5 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar; banka şubelerinin ziyaret edilmesi, internet bankacılığı ile mobil bankacılığın kullanılması, müşteri iletişim merkezinin aranması ve sms göndermektir.

 • SMS ile internet bankacılığı açtırmak için: SANAL kelimesi ile kartın 6 hanesinin sırası ile yazmanız, 4498’e mesaj atmalısınız. Kart özelinde onay vermek istiyorsanız, onay verilmesini istediğiniz kartın son 6 hanesini yazmalısınız.
 • Müşteri Hizmetlerinden: 0850 211 0 111 numarasını aramalısınız.
 • İnternet bankacılığından açmak için bu adımları takip edin: Kart İşlemleri >> Kredi Kartı Güvenlik Bilgileri

ING Bank İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
ING Bank

ING Bank kartını internet alışverişine açma işlemi için 0850 222 0 600 numarasından müşteri hizmetlerini arayabilir ya da ONAY kelimesi ile kartın son 4 hanesini arasından bir boşluk yazarak 2205’e mesaj atabilirsiniz.

TEB İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
TEB

TEB kartını internet alışverişine açma işlemi için müşteri merkezini arayabilir, sms gönderebilir, banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Müşteri temsilcisinden internet bankacılığı açmak için 0850 222 0 600 numarasını aramalısınız. SMS göndererek hızlı bir şekilde yapmak için ise AÇIK kelimesi ile kartınızın son 4 hanesini sırasıyla yazmanız, 2941’e mesaj atmalısınız.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Onay İşlemi

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açma
Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk kartını internet alışverişine açma işlemi bankayı ziyaret edebilir, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kullanabilir, müşteri temsilcinizi arayabilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanmak için 0850 251 0 123 ya da 444 0 123 numaralarından birini aramalısınız.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,413BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler