Kariyerinizi Yanlış Yöne Sürükleyecek Nedenler

Google Haberlere Abone Ol:

Kariyerinizi yanlış yöne sürükleyecek nedenler ve sonunda oluşacakları öncesinde bilmeniz, adımlarını ona göre atmanızda fayda vardır. Bazen atım atılan noktadan geri dönmek zor olmaktadır.

Kariyerinizi Yanlış Yöne Sürükleyecek Nedenler

Yaşamımız boyunca başarılı ve sağlıklı bir iş hayatı geçirmek sanırım en büyük dileklerimizden birisidir. Ancak bazen ufak gibi görünse de öyle yanlış tercihler ve öylesine yanlış atılımlar yapıyoruz ki, bu durum belki de kariyerimizi aşağıya çekiyor. Bunlardan tabi ki örnek vereceğiz ancak, en önemlisini belirtecek olursak, düzenini oturttuğunuz bir işe sahipseniz, aynı şartları sunan bir başka firmaya geçiş yapmayı düşünmeyin. Ya da deneyimine ve düşüncesine güvenmediğiniz insanlardan kariyer tavsiyesi almayın. Bu karar sizi ileride üzebilir.

Yanlış Düşünce Yanlış Kariyer

Eğer özel sektörde çalışıyorsanız, iş değişikliği yapmanın ne kadar zor olduğunu bilmeyen yoktur. Aslında bu alışmanın verdiği karardan başkası değil ancak bazı alışkanlıkları bir kenara bırakmanın da vakti gelmiş olmalı. Size dahi iyi fırsatlar sunan x bir firmaya geçiş yapmayı, eski mağazanızda ki arkadaş ortamına tavsiye etmiyorsanız, geleceğinizi hep aynı seviyede tutmaya mahkûmsunuz demektir. Profesyonel düşünmek gerekirse, size şartları en iyi sunan firmalara asla hayır dememelisiniz. Kariyer Planlama konusunda her daim hakkınızı en iyi sunan firmalara öncelik vermek olsun. Bu sizi yanlış kariyere sürüklemeyecektir.

Kariyerinizde Bunları Yapmayın

Bir üst paragrafta belirttiğimiz gibi eğer sadece arkadaş ortamınıza yani çalıştığınız arkadaşlarınıza yeni bir geliri tercih etmiyorsanız, profesyonel düşünmüyor, duygusal düşünüyorsunuz demektir. Ancak öyle firmalar var ki, aile olmaktan öteye geçmiş diyebiliriz. Tabi ki o tarz firmalarda çalışıyorsanız düzeninizi bozmamanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında tatlı dille size mobing yapan bir firmadaysanız, hatır gönül yapmadan daha iyi bir firmaya geçiş yapmanız gerektiğini ya da iş bulmak konusunda arayışa geçmeyi asla unutmayın.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...