İş Görüşmesinde Farkınızı Ortaya Koyun

0

İş görüşmesinde farkınızı ortaya koyun. Bu konuşmalarınızın netliğiyle, prezantabl olmanızla ya da her şey açık olarak cevap vermekle olabilir. Heyecanınızı iyi kontrol edip, kimsenin sizden çok daha üstün olmadığını farkında varın.

İş Görüşmesinde Farkınızı Ortaya Koyun

Size uygun olduğunu düşündüğünüz ilanları derlediniz ve kariyer geçmişinizin bulunduğu cv bilgilerini gönderdiniz. Sitemizde bulunan diğer yazıları okuduysanız, nasıl cv hazırlamanız gerektiğine dair bilgiler vermiştik. Tebrikler! Sizi keşfeden bir firma mülakat yapmak için size dönüş yaptı. Belki biraz heyecanlı olabilirsiniz ancak bu heyecan görüşmeden yarım saat önce tamamen kesilmesi gerekiyor. Genelde böyle durumlarda heyecan daha çok artar ve kendinizi ifade etmek konusunda zorluk çekersiniz.

Heyecan Olmamalı

Her ne kadar heyecan olmamalı desek de vücudumuzun bazı tepkimelerine müdahale edemeyiz. Bundan bir tanesi de kan dolaşımınızın hızlanması ve panik yapmamızdır. Olaya şu şekilde yaklaşırsanız, iş görüşmesi masasından Prezentabl olarak ayrılırsınız! Panik yok, stres yok, heyecan yok! Dinamik görünüm var! İnsanlara asla kendinizi acındırmayın. Siz evleneceğiniz insan hariç diğer insanlar karşısında masum görünürseniz, her zaman acınma duygusuyla anılırsınız. “Gördün mü? Bizimle konuşurken çok heyecanlı ve masumdu.” Sözleriyle anılmak aslında size çok güvenilmediğini ancak masum bir yapınızdan dolayı tercih edilebileceğinizi gösteriyor.

Dinamik Olmanın İş Görüşmesindeki Faydası

Eğer görüşme yaptığınız masada kendinize olan güveninizi net kelimelerle ifade ederseniz, kariyer planlaması hakkında hedeflediğiniz yerde olabilirsiniz. Görüşme öncesi kişisel bakımınıza özen gösterip iş görüşmesine uygun kıyafetlerle gitmenizi öneririz. Sorulan her soruya çok net ifadeler kullanarak cevap vermeniz, bunun dışında karşınızda ki muhtemel insan kaynaklarına belki de deneyiminizi tartacağı sorular sormanız hedefinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Unutmayın görüşme yaptığınız masada kimse sizden daha üstün değil ancak, bir fırsat var! Onlardan üstün olduğunuzu göstermek sizin elinizde. Şimdiden yeni işinizde başarılar dileriz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.