Araç Sahiplerine Çifte Müjde! Benzin ve Motorine İndirim Geldi

Google Haberlere Abone Ol:

Artan dolar kuru ve petrol fiyatları araç sahiplerinin zam beklentisine neden olurken, akaryakıta son dakika indirimi yapıldı. Motorin ve benzinin litre fiyatındaki indirim gece yarısı itibariyle pompalara yansıdı.

“Akaryakıta Zam Beklemiyoruz”

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren açıklamayı dün PÜİS Başkanı yapmıştı. PÜİS Başkanı Okumuş, zam beklentisi konusuna kesin bir dille cevap vermiş, fiyatları yakından takip ettiklerini bildirmiş, akaryakıta zam öngörülerinin olmadığını ifade etmişti. Bu açıklama araç sahiplerinin derin bir nefes almasını sağlamıştı. İşte bu açıklama üzerinden 24 saat bile geçmeden, akaryakıta sürpriz bir indirim haberi geldi.

Bazı akaryakıt istasyonları farklı oranlarda benzin ve motorine indirim yaptı. Akaryakıt indirimi ise 2 ile 7 kuruş arasında değişti. İstanbul genelinde hizmet vermekte olan bazı istasyonlardaki fiyatlarsa şöyle gözlemlendi.

İstanbul’da Benzin ve Motorin Fiyatları…

İstanbul’da kurşunsuz benzinin litre fiyatı 6 lira 10 kuruş seviyesinde bulunuyor. bu kapsamda kent genelinde bulunan Opet kurşunsuz benzinin litresini 6 lira 6 kuruştan satışa sundu. BP istasyonalrındaki pompa fiyatı ise 6 lira 4 kuruş olarak görüldü. Aytemiz ile Shell kurşunsuz benzinin litresini ise 6 lira 2 kuruşa çekti. Öte yandan motorinin litresi Aytemiz noktalarında 5 lira 51 kuruş oldu. BP ile Shell istasyonlarındaki pompa fiyatlarınınsa 5 lira 50 kuruş olduğu dikkat çekti. Motorinin litresi Opet’teyse 5 lira 53 kuruş seviyesinde bulunuyor.

Firmaların sürpriz akaryakıt indirimlerine memnun olduğunu ifade eden vatandaşlar akaryakıt istasyonlarına koştu. Depolarını indirimli fiyatlarla dolduran araç sahipleri, fiyatların artmasından endişe duyduklarına vurgu yapmayı da ihmal etmedi.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...