Ekonomi İkinci El Araç Ticaretinde Önemli Değişiklik Yapıldı!

İkinci El Araç Ticaretinde Önemli Değişiklik Yapıldı!

Son Güncelleme:

MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç ikinci el araç alım satımında yetki belgesi almak için mesleki yeterlilik belgesinin alınması 13 Mayıs tarihinden itibaren zorunlu hale geldi.

13 Mayıs’tan İtibaren Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunlu Hale Gelecek

Kısa adı MASFED olan Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç ikinci el araç ticareti ile ilgili yetki belgesi sahibi olmak için mesleki yeterlilik belgesi almak 13 Mayıs 2018 tarihinden itibaren zorunlu duruma geldi. 13 Şubat 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmış olan İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik kapsamında ikinci el motorlu araç ticareti ile uğraşan kişilerin işletmeleri ile ilgili yetki belgesi almalarının zorunlu hale geldiğini söyledi.

İkinci El Araç Ticareti Güvenli Hale Gelecek

MASFED Başkanı Aydın Erkoç yaptığı açıklamada ikinci el araç ticareti alanında devrim olarak nitelendirilen yeni yönetmelik kapsamında alınması gerekli olan yetki belgesinde aranan ilk şartın mesleki yeterlilik belgesi olduğunu söyledi. Aydın Erkoç, mesleki yeterlilik belgelerinin 13 Mayıs 2018 tarihinde zorunlu hale geleceğini, MASFED’in bu belgenin alınması için yapılacak olan sınavı yapma ve değerlendirme aşamalarını yapmaya, sınav sonucunda belge verme gibi konularda yetkili olduğunu, mesleki yeterlilik belgesi ile ikinci el motorlu kara taşıtlarının ticaretinin belirli kurallar dahilinde yapılacağını, bu ticaretin bundan böyle daha güvenli bir şekle getirileceğini de söyledi.

MASFED Sınabları Düzenlemeye Yetkili

Aydın Erkoç MASFED’in Mesleki Yeterlilik Merkezi’nin, mesleki yeterlilik sınavlarını yapmaya yetkili olduğunu, sınavların kurum tarafından yetki verilen uzmanlar tarafından yapıldığını, başvurulardan sonra OTONOMİ’de yer alan sınav merkezlerinde Türkiye’nin her tarafında hizmet verdiğini, şu ana kadar Ankara öncelikli olmak üzere İstanbul, Eskişehir, Çorum şehirlerinde sınavlar düzenlendiğini, pek çok sayıda kişinin bu sınavlara katılarak mesleki yeterlilik belgelerini aldıklarını da ifade etti.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,147BeğenenlerBeğen
7,214TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler