Ana SayfaEkonomiSon Dakika! HGS ve OGS Cezaları İndirildi!

Son Dakika! HGS ve OGS Cezaları İndirildi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, HGS ve OGS cezalarının indirim kapsamına alındığını açıkladı.

7.5 Milyon Ceza Yapılandırılacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, HGS ve OGS’de kaçak geçişlerden doğan cezalara uygulanan 10 kata kadar olan cezaların 4 kata indirildiğini açıkladı. Bu sayede 7.5 milyon cezanın yapılandırılacağını söyleyen Bakan Ahmet Arslan vatandaşlara uyarıda bulundu.

950 Milyon Liralık Cezanın Yüzde 60’ından Vazgeçildik

Ahmet Arslan OGS ve HGS geçişlerindeki kaçak geçişlerde uygulanan cezaların şu anda 10 kata kadar uygulandığını, bunun yeni düzenleme ve indirim ile 4 kata çekildiğini, cezaların 36 aya kadar taksitlendirilerek ödenebileceğini, peşin ödemlerde de yüzde 25 indirim uygulaması geldiğini belirtti. bir televizyon programında canlı yayına katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapılan bu indirimle 950 milyon liralık cezanın yüzde 60’lık kısmından vazgeçileceğini, daha önce çıkartılan yasayla HGS ve OGS geçişinde kaçak olan geçişlerde 10 kat ceza kesildiğini de sözlerine ekledi.

Amacımız Caydırıcılığı Sağlamak

Amaçlarının vatandaşları mağdur etmek olmadığını, caydırıcı olmak olduğunu, kaçak geçişlerde caydırıcı olmayı amaçladıklarını, uygulanan cezaların geçiş ücretinin 4 katına kadar indirildiğini, bu indirimin Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı ve diğer özel şirketlerin işletmesinde olan tüm otoyollarda ve köprülerde geçerli olduğunu, geçmişe ait cezalarda da devletin işlettiği yollarda 4 katı ceza alınacağını ve 36 aya kadar taksit imkanının olacağını, peşin ödemek isteyen borçlulara yüzde 25 oranında indirim yapacaklarını de belirtti.

Yap – İşlet – Devret Modelinde 258 Milyon Liradan Vazgeçiyoruz

Devlet olarak 7.5 milyon defa ceza uygulamış olduklarını, 10 katı olarak uygulanan cezalar hesaplandığında toplam tahakkuk miktarının 950 milyon lira olduğunu, bu indirimle bu miktarın yüzde 60’ından vazgeçtiklerini, yap – işlet – devret modelinde de vazgeçilen tutarın 258 milyon lira olduğunu, toplam tebligat adedinin şu an itibariyle 8 milyon 300 bin olduğunu, büyük bir kesimin mağduriyetinin bu indirim ile ortadan kaldırılmış olduğunu da ifade etti.

 

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.