Son Dakika! HGS ve OGS Cezaları İndirildi!

Google Haberlere Abone Ol:

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, HGS ve OGS cezalarının indirim kapsamına alındığını açıkladı.

7.5 Milyon Ceza Yapılandırılacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, HGS ve OGS’de kaçak geçişlerden doğan cezalara uygulanan 10 kata kadar olan cezaların 4 kata indirildiğini açıkladı. Bu sayede 7.5 milyon cezanın yapılandırılacağını söyleyen Bakan Ahmet Arslan vatandaşlara uyarıda bulundu.

950 Milyon Liralık Cezanın Yüzde 60’ından Vazgeçildik

Ahmet Arslan OGS ve HGS geçişlerindeki kaçak geçişlerde uygulanan cezaların şu anda 10 kata kadar uygulandığını, bunun yeni düzenleme ve indirim ile 4 kata çekildiğini, cezaların 36 aya kadar taksitlendirilerek ödenebileceğini, peşin ödemlerde de yüzde 25 indirim uygulaması geldiğini belirtti. bir televizyon programında canlı yayına katılan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapılan bu indirimle 950 milyon liralık cezanın yüzde 60’lık kısmından vazgeçileceğini, daha önce çıkartılan yasayla HGS ve OGS geçişinde kaçak olan geçişlerde 10 kat ceza kesildiğini de sözlerine ekledi.

Amacımız Caydırıcılığı Sağlamak

Amaçlarının vatandaşları mağdur etmek olmadığını, caydırıcı olmak olduğunu, kaçak geçişlerde caydırıcı olmayı amaçladıklarını, uygulanan cezaların geçiş ücretinin 4 katına kadar indirildiğini, bu indirimin Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı ve diğer özel şirketlerin işletmesinde olan tüm otoyollarda ve köprülerde geçerli olduğunu, geçmişe ait cezalarda da devletin işlettiği yollarda 4 katı ceza alınacağını ve 36 aya kadar taksit imkanının olacağını, peşin ödemek isteyen borçlulara yüzde 25 oranında indirim yapacaklarını de belirtti.

Yap – İşlet – Devret Modelinde 258 Milyon Liradan Vazgeçiyoruz

Devlet olarak 7.5 milyon defa ceza uygulamış olduklarını, 10 katı olarak uygulanan cezalar hesaplandığında toplam tahakkuk miktarının 950 milyon lira olduğunu, bu indirimle bu miktarın yüzde 60’ından vazgeçtiklerini, yap – işlet – devret modelinde de vazgeçilen tutarın 258 milyon lira olduğunu, toplam tebligat adedinin şu an itibariyle 8 milyon 300 bin olduğunu, büyük bir kesimin mağduriyetinin bu indirim ile ortadan kaldırılmış olduğunu da ifade etti.

 

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...