Çin’den Türk İşadamlarına Davet Var!

Google Haberlere Abone Ol:

Çin Uluslararası İthalat Fuarı 5 Kasım – 10 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek.

Türk Firmaları Çin’deki Fuara Davet Edildi

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Çin 1. Uluslararası İthalat Fuarı 5 Kasım 2018 – 10 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. Fuara katılmak isteyen firmalar için belirlenen son başvuru tarihinin 30 Mayıs 2018 olduğu bildirildi. Çin tarafından Türkiye’nin cari açık sorununa çare olabilecek nitelikte bir teklif yapıldı. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping tarafından daha önceden sinyalleri verilen Çin – Türkiye arasında ithalatın başlayacağı konusu ile ilgili ilk adım 5 Kasım – 10 Kasım 2018 tarihleri arasında Çin’in Şangay kentinde düzenlenecek olan fuarda atılacak. 1. Çin Uluslararası İthalat Fuarı’na dünya genelinden 150 bin alıcının katılacağı söylendi.

Başvurular 30 Mayıs 2018’de Sona Eriyor

Çin İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Konsolosu Huang Songfeng yaptığı açıklamada Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin başvurularının 30 Mayıs 2018 tarihine kadar yapılması gerektiği, Çin’deki iç pazarın ithalata açılması için düzenlenen bu fuara 120’den çok ülkenin katılmasının beklendiğini, bu fuarın dünya ticaret tarihinde bir ilk olduğunu, bir ülkenin sahip olduğu pazarı açması için küresel anlamda bir ithalat fuarı olmasının amaçlandığını da söyledi.

Biz Savaş Değil Anlaşmazlık Diyoruz

Çin ile Amerika arasında devam eden ticaret savaşına da değinen Çin İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Konsolosu Huang Songfeng, kendilerinin savaş değil anlaşmazlık olarak telaffuz ettiklerini, bu fuarı düzenlemeyi planlarken böyle bir durumun ortada olmadığını da söyledi.

Arzum ve Türk Kahvesi ile Fuara Katılacak

DEİK Türkiye – Çin İş Konseyi Başkanı Murat Kolbaşı da bir konuşma yaparak Çin’de düzenlenecek olan bu fuarın sadece Çin pazarı olmadığını, Asya Pasifik pazarına açılma konusunda büyük bir kapı açılacağını, kendilerinin de Arzum markası Türk kahvesi ile fuara katılacaklarını, gastronomi alanında Çin’de büyük fırsatlar bulunduğunu söyledi.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...