Güncel 2020 TEB Çalışma Saatleri

0

Verdiği hizmetleri sürekli artıran ve geliştiren Türk Ekonomi Bankası(TEB), en çok tercih edilen bankalar arasında olmaya devam ediyor. Hem sunduğu hizmetler hem de müşteri portföyüyle adından sıkça söz ettiren TEB çalışma saatleri de merak edilenler arasında oluyor.

TEB Çalışma Saatleri

TEB Çalışma saatleri incelendiği zaman ING Bank, Şekerbank, Denizbank ve bir çok bankayla aynı olduğu görülmekte. Ancak her bankanın kendi özelinde çalışma prensipleri olduğunun bilinmesi gerekir. Aynı zamanda bu yaz ve kış dönemi olmak üzere de değişkenlik gösterebilir.

TEB çalışma saatleri her sabah 09.00’da başlar ve akşam 17.00’de sonlanır. 17.00’den sonra ise işlem alınmaz. Eğer 17.00’den önce işlemlerini yapmak için sıra almışsanız ve banka içinde bekliyorsanız son sıraya kadar işlemler devam eder. Banka kapıları kapalı olur. Eğer sıra almış ve nasılsa sıra çabuk gelmez diye dışarı çıkmışsanız, 17.00’de kapılar kapanır ve içeri girmeniz mümkün olmaz. Bu nedenle işlem sıranız gelene kadar banka içinde beklemeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

TEB Öğle Arasına Kaçta Çıkıyor?

TEB Çalışma saatlerine içine 12.30 ile 13.30 arası dahil edilmez. Çünkü banka bu saat aralıklarında öğle paydosu verir, bu 1 saat sürer. Yani öğleden önce sıra almışsanız ve sıra size gelmemişse öğleden sonrayı beklemeniz gerekmektedir. Öğle arasında hizmet vermeyen banklar, öğle paydosu bitiminde banka çalışma saatleri bitimine kadar mesailerine devam ederler.

TEB Haftasonu Açık mı?

Hayır. Banka haftasonları hizmet vermemektedir.

TEB Bayramda Açık mı?

TEB, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, 1 Ocak, 1 Mayıs, 15 Temmuz, 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi resmi tatillerde hizmet vermemektedir.

İşlemler için Sıra Beklemenize Gerek Yok! İnternet Bankacılığı da Yapabilirsiniz!

Her geçen gün hem bankalar hem de hizmet veren tüm kurumlar hizmet aracı olarak pek çok kanal imkanı sunmaktadır. Bankalar internet bankacılığı, mobil bankacılık, ATM’ler, müşteri hizmetleri ve kendi özellerinde farklı farklı imkanlar sağlamaktadır. Bu kanallardan banka şubelerinde yapılan pek çok işlem yapılır. Örneğin; kredi kartı için yapılandırma talep edecekseniz, bunun için banka şubesine gitmenize gerek yoktur. Müşteri hizmetlerini de arayarak yapabilirsiniz. Kredinin ödeme kesim tarihini değiştirecekseniz, internet ya da mobil bankacılığı kullanarak da yapabilirsiniz.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.